Канада відмовилася знімати санкції з Портнова – уточнення

Канада відмовилася знімати санкції з Портнова – уточнення

Укрінформ
Майно Портнова залишається замороженим в Канаді, але не в США.

Укрінформ подає уточнення до новини "Канада відмовилася знімати санкції з Портнова", опублікованої на сайті 20.12.2018. У матеріалі було помилково вказано, що майно колишнього першого заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова на території США арештовано. Насправді, у судовому рішення, на яке посилається агентство, йдеться лише про санкції, накладені на Портнова урядом Канади, тобто майно Портнова залишається замороженим в Канаді, але не в США.

Агентство приносить свої вибачення та подає уточнений варіант інформації.

Читайте також: "Кримські" резолюції ООН перетворюють РФ на країну-ізгоя — Джемілєв

Федеральний суд Канади відхилив позов колишнього першого заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова про зняття з нього санкцій.

Відповідне рішення ухвалив головуючий суддя Майкл Менсон.

“Суд постановляє відмовити в розгляді позову”, - йдеться в ухвалі суду, із текстом якої ознайомився Укрінформ.

У своєму позові Андрій Портнов також вимагав виплати відшкодування, однак цей запит теж був відхилений.

Андрій Портнов, майно якого на території Канади залишається замороженим, через своїх представників намагався довести, що МЗС Канади повинно було виключити його ім’я із санкційних списків з огляду на те, що жодного кримінального провадження проти нього в Україні не відкрито. Однак суддя не погодився із цим, зазначивши, що канадський уряд отримав достатньо доказів того, що його колишні вчинки досі розслідуються правоохоронними органами.

"Те, що МЗС Канади не рекомендував внести зміни до законодавства з метою вилучення імені позивача, є обгрунтованим. Якби суд дійшов протилежного рішення, то це було б неналежним перевищенням ролі суду та узурпацією конституційної представницької ролі виконавчої гілки влади", - йдеться в ухвалі.

Андрій Портнов потрапив до першого канадського санкційного списку, ухваленого ще в березні 2014 року, незабаром після втечі Віктора Януковича. Обмежувальні заходи проти нього застосували також ЄС, Норвегія та Швейцарія. Однак, згодом Портнову вдалося через суд добитися скасування санкцій у Європі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-