Україна розраховує на допомогу НАТО в кіберзахисті виборчої системи

Україна розраховує на допомогу НАТО в кіберзахисті виборчої системи

Укрінформ
Україна розраховує на допомогу НАТО у кіберзахисті виборчої системи нашої країні від зовнішніх втручань.

Про це на прес-конференції у п'ятницю, 28 грудня, заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Трастовий фонд з питань кібербезпеки повністю виконав першу фазу, і країна зацікавлена в переході на другу фазу. Країна-лідер (Фонду з боку НАТО — ред.) Румунія так само проявила цю зацікавленість, ми чітко визначили, як будемо рухатися далі", — сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що з огляду на наближення президентських і парламентських виборів в України питання кібербезпеки, зокрема, нашої виборчої системи, є для нас дуже важливим.

"Ми розраховуємо, що Альянс нам у цьому допоможе попри те, що ми вже домовилися про взаємодію в цьому напрямку з окремими країнами-членами НАТО", — зазначила віце-прем'єр.

Як відомо, Трастовий фонд НАТО зі сприяння Україні в розбудові національної спроможності з кібернетичного захисту започатковано рішенням Саміту НАТО у вересні 2014 року. Альянс визначив Румунію країною-лідером Фонду з боку НАТО. Інтереси української сторони представляє Служба безпеки України.

У липні 2017 року в СБУ відбулась церемонія завершення першого етапу програми Трастового фонду НАТО зі сприяння Україні у зміцненні її спроможності у сфері кіберзахисту.

Читайте також: Климпуш-Цинцадзе: ЄС і НАТО вважають українських моряків військовополоненими

Станом на 1 липня 2017 року технічне обладнання та програмне забезпечення, передбачені для постачання в Україну у рамках першого етапу програми Трастового Фонду, знаходилися в Україні.

Загальна сума відрахувань до Трастового фонду становила на першому етапі 1 млн євро. Окрім постачання обладнання та програмного забезпечення, вона передбачала оплату проведення тренінгів та навчань персоналу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-