Україна вимагає 29 грудня провести перемовини про негайне звільнення заручників

Україна вимагає 29 грудня провести перемовини про негайне звільнення заручників

Укрінформ
Російська сторона заблокувала формули зі звільнення заручників і політв’язнів, які пропонувала Україна під час відеоконференції безпекової групи Тристоронньої контактної групи.

Про це написала перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

“Українська сторона гостро поставила вимогу провести 29 грудня відеоконференцію гуманітарної підгрупи з одним питанням - негайне звільнення заручників і політв‘язнів. Українська сторона заявила, що готова обговорювати кожне прізвище в кожному списку, аби зблизити позиції і вийти на компромісний варіант. Ми готові до кроків у форматі 1-1, 2-2, будь-яких форм і форматів, аби тільки розморозити питання звільнення. Ми наполягаємо, що всі сторони, якщо є на то політична воля, можуть здійснити велике звільнення до Різдва, до 7 січня 2019 року. Ми готові зробити це 5 січня і запропонували формули. Росіяни заблокували і цю пропозицію, категорично відмовившись від скайп-конференції з питань звільнення заручників. Їм плювати на своїх російських громадян в українських тюрмах. На жаль, вони не віддають наших”, - повідомила Геращенко. Вона додала, що це потребує нових санкцій — персональних, причетних до терору проти політв‘язнів, і загалом проти РФ.

Читайте також: Геращенко: Вина за зірване визволення заручників повністю — на РФ

Також Геращенко розповіла, що росіяни встали і вийшли з зали, де проводилася скайп-конференція, коли українська сторона поставила перед представником РФ питання негайного звільнення полонених моряків з екіпажів і захоплених росіянами суден. “Українська сторона вже поінформувала партнерів по нормандському формату про неприпустиму поведінку російських представників, які буквально тікають від обговорення будь-яких питань, пов‘язаних із провокацією на Азові”, - зауважила Геращенко.

Вона додала, що після завершення воєнного стану українська сторона підтвердила готовність запровадити режим тиші на новорічні і різдвяні свята в ніч на 28 грудня. Вона нагадала, що це буде 18 за рахунком оголошення режиму тиші. Попередні, за її словами, не протрималися і 10 хвилин - “через деструктивну і провокаційну позицію РФ і їх маріонеток”.

“Ми б хотіли вірити, що вдасться добитися сталого режиму тиші. І в цьому дуже важлива роль СММ ОБСЄ, від місії ми очікуємо більшої активності. І наполягаємо на присутності СММ в акваторії Азовського моря і порту Керч. І як би не тікали від обговорення цього питання росіяни, ми й надалі, на всіх майданчиках, від Відня до Мінська , від Нью-Йорка до Берліна порушуватимемо це питання”, - підкреслила перший заступник голови ВР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-