Дипломати Чорноморського регіону закликають РФ звільнити моряків

Дипломати Чорноморського регіону закликають РФ звільнити моряків

Керченська криза
Укрінформ
В Австрії учасники міжнародних консультацій закликали Росію негайно повернути Україні захоплені катери, звільнити полонених моряків та припинити незаконні дії з блокування Керченської протоки.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

Зокрема, як зазначається в повідомленні, під час консультацій щодо виконання Документа про заходи зміцнення довіри і безпеки у військово-морській галузі на Чорному морі особливу увагу було приділено окупації Росією Криму і територій України в Донецькій та Луганській областях, нападу і захопленню 25 листопада кораблів та екіпажів українських ВМС під час їх проходу Керченською протокою. Наголошувалося, що ці дії Російської Федерації суттєво загрожують безпековій ситуації у Чорноморському регіоні.

”Дипломатичні представники закликали Російську Федерацію негайно повернути Україні захоплені катери, звільнити полонених членів екіпажів Військово-Морських сил ЗСУ та припинити незаконні дії з блокування Керченської протоки”, - наголошується в повідомленні.

Водночас представники країни-агресора від коментарів утрималися, зазначили в Міноборони.

Згідно з повідомленням, учасниками консультацій щодо зміцнення довіри і безпеки у військово-морській галузі заходу, які проводяться 16 років поспіль, були, крім України та РФ, дипломатичні представники Болгарії, Грузії, Румунії, Туреччини.

Українську делегацію очолював перший заступник начальника штабу командування ВМС України контр-адмірал Дмитро Таран.

Наприкінці консультацій було проведено передачу головування над Документом про заходи зміцнення довіри і безпеки у військово-морській галузі на Чорному морі від України до Болгарії, разом із символом головування — кортиком ВМС, поінформували в Міноборони.

Читайте також: Сім'ям захоплених РФ моряків до кінця року виплатять по 100 тисяч

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2018 року в результаті збройної атаки кораблів РФ в районі Керченської протоки були пошкоджені українські військові кораблі, а члени екіпажів захоплені в полон. Після нетривалого перебування у Криму українських моряків перевезли до Москви: трьох поранених помістили в СІЗО "Матросская тишина", решту, 21-го, утримують в СІЗО "Лефортово".

Україна і світове співтовариство визнали військовополоненими захоплених моряків, але влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які нібито порушили російський кордон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-