ООН вимагає від РФ звільнити українські кораблі та моряків “без додаткових умов

ООН вимагає від РФ звільнити українські кораблі та моряків “без додаткових умов"

Укрінформ
В ухваленій більшістю голосів резолюції Генасамблеї ООН про мілітаризацію Криму висловлюється серйозне занепокоєння “безпідставним” нападом на українські кораблі, пораненням і захопленням їхніх екіпажів".

У цьому зв'язку ООН вимагає негайного їхнього  звільнення без жодних додаткових умов. повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку. 

“(Генеральна асамблея - ред.) висловлює серйозне занепокоєння зростанням протистояння та безпідставним використанням Російською Федерацією 25 листопада 2018 року у Чорному морі сили проти України, зокрема трьох кораблів її ВМС - “Бердянська”, “Нікополя”, буксира “Яні Капу” - що призвело до серйозних поранень деяких членів екіпажу”, - йдеться у тексті документа.

Генасамблея ООН закликає Росію негайно звільнити моряків, повернути кораблі й обладнання, без зволікань і додаткових умов. “(Генеральна асамблея - ред.) закликає Російську Федерацію звільнити екіпажі, кораблі й обладнання без додаткових умов і без зволікань”, - зазначається у резолюції.

Резолюція з мілітаризації Криму була внесена на розгляд Генеральної асамблеї ООН групою із сорока держав на чолі з Україною. У документі згадується Будапештський меморандум, наголошується на безпекових загрозах, які Росія створює для України, Чорноморського регіону і всієї Європи перекиданням до Криму все нових військ і зброї, зокрема, здатної нести ядерні боєголовки. Вперше у документі звучить пряма вимога до Росії негайно вивести з Криму свої війська і припинити тимчасову окупацію української території.

Читайте також: Генеральна асамблея ООН ухвалила "кримську" резолюцію

Окрім того, у резолюції вкотре висловлені підтримка суверенітету і територіальної цілісності України, невизнання анексії Криму, окремо згадано про нещодавній напад на українські кораблі наприкінці листопада як ілюстрацію агресивних дій Росії, заклик Росії припинити перешкоджати свободі судноплавства у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, припинити переслідування торговельних суден, засудження незаконної побудови мосту через Керченську протоку.

Прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. Російські спецпризначенці обстріляли й захопили три українські кораблі у Керченській протоці, а також 24 моряків.

Росія утримує українські кораблі і їхні екіпажі вже понад три тижні. Вони відмовляються надавати свідчення російським правоохоронцям, вимагаючи до себе ставлення як до військовополонених. ЄС, США, держави-члени ООН закликають Кремль негайно і без додаткових умов звільнити українських моряків і кораблі. 13 грудня радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що доки Росія утримує їх, зустріч президентів Росії і США “не може відбутися”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-