ЄС має закрити порти для кораблів РФ, якщо вона не розблокує навігацію — Гармс

ЄС має закрити порти для кораблів РФ, якщо вона не розблокує навігацію — Гармс

Керченська криза
Укрінформ
Депутат Європарламенту від Німеччини Ребекка Гармс вважає, що ЄС має відреагувати на Керченську кризу посиленням санкцій щодо Росії.

Про це вона заявила напередодні початку дебатів в Європарламенті про хід реформ в Україні, запланованих на 11-12 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми закликаємо ЄС та держави-члени ввести цілеспрямовані санкції в разі, якщо 24 українських військовослужбовців не будуть звільнені і в разі подальшої військової ескалації; мандат спеціальної моніторингової місії ОБСЄ має бути розширений до Азовського моря. Ми також закликаємо ЄС та його держави-члени закрити наші порти для заходу російських кораблів з Азовського моря на випадок, якщо Росія не відновить свободу навігації по Керченській протоці і в Азовському морі», - заявила Гармс.

Вона висловила надію, що після російської військової атаки в Керченській протоці переважна більшість в Європейському парламенті проголосує за запропоновані заходи реагування на нещодавню ескалацію.

Гармс нагадала, що у вівторок і середу ЄП підіб'є підсумки і оцінить реформи, проведені в Україні після набрання чинності Угоди про асоціацію з ЄС 2 роки тому. За її словами, в доповіді депутати дадуть оцінку прогресу, досягнутому Україною у таких сферах, як енергетика, охорона здоров'я, пенсійна й освітня реформи, державне управління та децентралізація.

Читайте також: Литва закликає відключити Росію від SWIFT

«Тим не менше, ми закликаємо українську владу активізувати свої зусилля, зокрема, в галузі боротьби з корупцією, щоб продовжити реформу децентралізації і домогтися подальшого прогресу щодо комплексної реформи судової системи», - зазначила Гармс.

За її словами, досягнення України особливо вражають, якщо враховувати вкрай важку ситуацію, в якій перебуває країна в зв'язку з російською агресією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-