ЄС має припинити політику умиротворення Росії - глава дому Габсбургів

ЄС має припинити політику умиротворення Росії - глава дому Габсбургів

Укрінформ
Європейський Союз має припинити стратегію умиротворення щодо агресора Росії, а також відкрити Україні перспективу членства.

Про це йдеться у статті онука останнього австрійського імператора Карла I та нинішнього глави Дому Габсбургів Карла фон Габсбурга.

"Стосовно України на даний момент залишається лише один захід, який можна здійснити з боку ЄС: перетворити Політику сусідства у чітку політику вступу, а також припинити політику умиротворення стосовно Москви. Це буде важко, але, врешті-решт, йдеться про питання, чи Європа все ще відіграватиме самостійну роль", - йдеться у статті.

Читайте також: Держдеп викрив брехню Росії та Асада щодо інсценування хіматаки в Сирії

На переконання Карла фон Габсбурга, який зараз також обіймає посаду президента Пан'європейського руху Австрії, без чіткої стратегії стосовно Росії Європа ставатиме дедалі слабкішою.

Він зазначив, що відразу після нової ескалації російської агресії проти України Німеччина та Франція запропонували свою посередницьку роль у конфлікті, однак наразі є проблема з довірою до європейських посередників.

"Володимир Путін був достатньо розумним, щоб розраховувати на таку реакцію. Думаючи стратегічно, він за останні роки створив так, що європейська політика щодо Москви стала дезорієнтованою, а щодо посередників існує велика проблема у довірі", - зазначається у статті.

Читайте також: У Чехії "накрили" мережу однієї з російських шпигунських спецслужб

При цьому, це вже не вперше, коли окремі країни ЄС свою пропонують свою посередницьку роль. Він нагадав, що після збройного вторгнення Росії в Грузії та окупації двох регіонів країни, що було прикрито їх фейковою незалежністю, Франція тоді втрутилася, результатом чого стало те, що Росія залишила за собою свої завоювання і змогла далі здійснювати свою політику дестабілізації.

"Потім була російська агресія проти України. Анексія Криму явно не отримала належної реакції. Потім було вторгнення у Східну Україну. Аж до збиття пасажирського авіалайнера, де вже немає сумнівів щодо російського авторства цього злочину, з Європи надходили лише слова застороги. Лише після збиття знову втрутилися Німеччина та Франція. Мінські домовленості забезпечили замороження конфлікту. При цьому, повністю замороженим конфлікт не є, і люди досі гинуть в результаті атак російських солдатів", - зазначив Карл фон Габсбург.

Читайте також: Окупанти обстріляли житлові будинки Чермалика

За його словами, Німеччина та Франція "посередничають" й далі, "але Росія не проявляє готовності припинити конфлікт", а посередництво йде в нікуди.

"Посередництво повинно полягати не в тому, щоб заохочувати агресора, а в тому, щоб примусити нападника припинити свою агресію", - наголосив він.

При цьому, Карл фон Габсбург вказав на те, що виникає питання, "а наскільки заслуговують на довіру окремі країни в їх ролі як посередників стосовно України".

"І тут мова не лише про безуспішність їх попередніх посередницьких зусиль як у випадку з Грузією. Німеччина будує спільно з Росією нові газопроводи, які, з російської точки зору, передусім, мають великий політичний інтерес: оминути Україну. Шрьодеризація німецької політики зайшла занадто далеко", - йдеться у статі.

Читайте також: “Північний потік 2” можуть зупинити тільки американці. Чи наважаться?

За словами Карла фон Габсбурга, Австрія також могла б відігравати важливу роль як посередник. Він нагадав, що протягом року мала місце інтенсивна дипломатія візитів між Віднем та Москвою, що під час Австрійського головування в ЄС чи підготовки до нього є нормальним. Водночас, наразі ще зрозуміло, які цілі переслідувала ця дипломатія візитів, адже дехто вбачає схожі інтереси, як у Німеччині, у питанні постачання газу.

"Ця дипломатія зашкодила справжньому посередницькому іміджу Австрії в Україні. Багато гучних голосів, щоб зняти санкції з Росії, також не покращують положення", - заявив він.

Читайте також: Будемо збільшувати військову присутність на морі, якщо РФ не схаменеться - Грібаускайте

Карл фон Габсбург не виключив, що Велика Британія могла б як гарант Будапештського меморандуму виступити в якості європейської сили, яка заслуговує на довіру, однак країна наразі занадто зайнята своїм виходом з ЄС.

Саме тому, переконаний президент Пан'європейського руху Австрії, в якості надійного посередника залишається лише Європейський Союз в цілому. Однак цьому на заваді стоїться проблема з представленням єдиної європейської зовнішньої політики.

"Питання залишається відкритим: або хоча б як наслідок російської агресії нарешті буде готовність подумати про зовнішню політику в європейському вимірі, або ж Москва й далі водитиме за ніс", - наголосив глава Дому Габсбургів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-