Комітет Ради підтримав припинення

Комітет Ради підтримав припинення "дружби з РФ"

Укрінформ
Комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендує ухвалити за основу та в цілому президентський законопроект 0206 "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".

Таке рішення комітет ухвалив на засіданні у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Одностайно - рішення прийнято", - підсумувала результат голосування голова профільного комітету Ганна Гопко.

Присутній на засіданні заступник міністра закордонних справ Василь Боднар поінформував, що на сьогодні не залишилося практично жодного положення Договору, якого б Російська Федерація не порушила.

"Укладений у 1997 році, цей Договір мав свої цілі і на той час був актуальним. На жаль, із моменту його укладення, майже відразу Російська Федерація почала його порушувати. Тобто, відразу йшли економічний тиск, цілеспрямований процес втягнення Україна в орбіту Росії. У даному випадку їхня тактика не увінчалась успіхом, і перемога Революції гідності змусила РФ відкинути свої таємні плани та перейти до відвертої агресії. Отже, на сьогодні не залишилося практично жодного положення Договору, яке б Російська Федерація не порушила прямими своїми агресивними діями або нехтуванням зобов'язань", - зазначив урядовець.

Він уточнив, що припинення чинності Договору на більш ранніх етапах російської агресії було недоцільним, оскільки зашкодило би належній підготовці судового позову України проти Росії, його обгрунтуванню, створенню необхідної доказової бази та подання до міжнародних судових інстанцій.

"Задокументовані нами порушення самого Договору були скоєні Росією у період чинності документа, і за чотири роки це дало нам можливість зібрати серйозну доказову базу як щодо злочинів Росії, так і щодо ігнорування нею будь-яких юридичних аргументів і небажання дотримуватися чинного права. Нині судовий позов України проти Росії вже подано, тобто, цей Договір втрачає для нас юридичне підгрунтя для його продовження. Подальше продовження самої чинності на наступний десятирічний термін вважаємо недоцільним", - зазначив він.

Боднар підкреслив, що припинення Договором чинності ніяк не вплине на спроможність України відстоювати свої інтереси в міжнародних судах, а також на інтереси України шодо територіальної цілісності та непорушні кордонів, оскільки продовжують діяти Договір про кордон і Угода про створення СНД, в яких зафіксована норма про непорушність кордонів держави. Ці документи залишаються чинними навіть після припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Відповідний законопроект зареєстрований 3 грудня під номером 0206. У ньому глава держави пропонує припинити дію відповідного договору з 1 квітня 2019 року.

Читайте також: На Азові та Чорному морі Росія відпрацьовує засоби гібридної війни - Гайдук

17 вересня Президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 вересня щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

Міністерство закордонних справ України мало до 30 вересня поінформувати Росію про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, підписаного 31 травня 1997 року.

МЗС 22 вересня надіслало Росії повідомлення про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною та Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року у Києві. Сторони зобов'язалися, зокрема, "поважати територіальну цілісність і суверенітет" одне одного й "підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-