ЄС має розширити санкції проти Росії за агресію на Азові – польський експерт

ЄС має розширити санкції проти Росії за агресію на Азові – польський експерт

Укрінформ
Євросоюз повинен розширити санкції проти Росії за свідому ескалацію напруги в регіоні Азовського моря.

На цьому в коментарі власному кореспондентові Укрінформу наголосив польський експерт, колишній посол Польщі в Молдові, Вірменії та Росії Віктор Росс.

“Думаю, що розширення санкцій має відбутися. Останні події є дуже серйозним сигналом про те, що Росія не має наміру зменшувати напругу, а навпаки - планує її збільшувати. Було б дивно, якби ЄС відреагував по-іншому”,- підкреслив Росс.

Він зазначив, що про перспективу подальшого загострення санкцій проти РФ свідчить, наприклад, реакція Радбезу ООН, яка відкинула позицію Москви, котра переконувала, що це Україна спровокувала конфлікт.

Експерт зауважив, що тон російської пропаганди вказує на те, що Москва хоче самоізолюватися, а через це розв’язати собі руки до ескалації дій по відношенню до усіх територій, на які Путін зазіхає упродовж останніх років.

Росс наголосив, що російська провокація у Керченській протоці спрямована на внутрішню, російську аудиторію, аби підвищити популярність президента Володимира Путіна.

“Звичайно, що це спрямовано на консолідацію російського суспільства навколо особи Путіна в умовах зниження його рейтингів”,- підкреслив експерт.

Росс зауважив: російські економісти вказують про те, що 19 років перебування Путіна при владі є змарнованими, рівень життя людей не зріс, а відбувається повний застій. Відтак, російське суспільство це усвідомлює й починає орієнтуватися, що Путін веде погану політику для Росії з усіх точок зору.

Читайте також: Канадська опозиція закликає посилити санкції проти РФ через агресію на Азові

Колишній польський дипломат підкреслив, що Росія зараз хоче стати такою ж впливовою як колись СРСР.

“Утім, зараз вона перебуває у значно гіршій позиції за СРСР, оскільки Кремль, фактично, не має ніде союзників”,- констатував Росс.

Як повідомляв Укрінформ, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці Росії обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці та понад 20 моряків.

Верховна Рада 26 листопада ухвалила закон "Про затвердження указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у 10 областях у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-