Порошенко просить Раду розглянути питання введення воєнного стану у понеділок

Порошенко просить Раду розглянути питання введення воєнного стану у понеділок

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду зібратися на позачергове засідання у понеділок, 26 листопада для розгляду питання щодо запровадження воєнного стану.

Про це він заявив на засідання РНБО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я звертаюся до Верховної Ради уважно поставитися, зібратися на позачергову сесію, повірте, сьогодні є всі підстави для того, щоб саме так реагувати, дякую народним депутатам, які вже підтримали цю необхідність, і сподіваюся, завтра Верховна Рада, не відкладаючи, прийме відповідальне рішення", - сказав Порошенко.

Як відомо, згідно із законом "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення чи усунення загрози.

Пропозиції щодо введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях на розгляд Президентові України подає Рада національної безпеки і оборони України.

Читайте також: Рішення про воєнний стан не вплине на банківську систему - НБУ

У разі прийняття рішення щодо необхідності введення воєнного стану Президент повинен видати указ про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях і негайно звернутися до Верховної Ради  щодо його затвердження та одночасно подати відповідний проект закону.

У свою чергу, Верховна Рада має зібратися на засідання у дводенний строк без скликання та розгляданути питання щодо затвердження указу Президента України про введення воєнного стану.

Як повідомляв Укрінформ, наразі три українських судна залишаються захопленими російським спецназом в Азовському морі після того, як по них був відкритий вогонь. Два українських катери "Бердянськ" та "Нікополь" були обстріляні противником та втратили хід. Рейдовий буксир "Яни Капу" також змусили зупинитися. Щонайменше шестеро українських військовослужбовців зазнали поранень.

У зв'язку з надзвичайними подіями в Азовському морі Президент Петро Порошенко скликав Воєнний кабінет. Україна звернулася з вимогою негайно скликати засідання Ради Безпеки ООН.

Під час екстреного засідання РНБО Президент Петро Порошенко підтримав пропозицію Воєнного кабінету щодо запровадження воєнного стану й звернення з цією пропозицією до Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-