Україна досягла важливого прогресу у реформах, але треба зробити більше — звіт ЄС

Україна досягла важливого прогресу у реформах, але треба зробити більше — звіт ЄС

Укрінформ
Протягом минулого року Україна досягла важливого прогресу у низці реформ, але потрібно зробити більше у судовій сфері та боротьбі проти корупції.

Про це йдеться у звіті ЄС про виконання Угоди про асоціацію, повідомляє Представництво Євросоюзу в Україні.

Зазначається, що документ підготували Європейська служба зовнішньої дії та Європейська Комісія й він містить моніторинг виконання зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між ЄС та Україною протягом минулого року – від листопада 2017 року.

“Протягом минулого року Україна досягла прогресу у низці важливих сфер. Однак слід посилити виконання низки тих реформ, які ще не були здійснені, аби українці могли повністю скористатися вигодами Угоди про асоціацію між ЄС та Україною та її глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ)”, - ідеться в повідомленні.

Водночас у документі відзначено уповільнення реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах. У ЄС зауважили, що попри продовження оновлення судової сфери, було винесено вкрай небагато вироків у справах про корупцію на найвищому рівні.

У зв’язку із цим наголошується, що створення Вищого антикорупційного суду залишається тестом на успішність реформи.

У ЄС також підкреслили, що потрібно “у належний спосіб розслідувати напади на активістів громадянського суспільства та покарати винних”.

В інших сферах, як зазначаэться у звіті, досягнуто прогресу. Зокрема, у результаті послідовних економічних реформ багато великих підприємств, що перебувають у державній власності, збільшують прибуток під керівництвом незалежних наглядових рад, а сотні менших підприємств успішно приватизовані.

В енергетичному секторі, як зазначається, Україна продовжує впроваджувати законодавство з енергоефективності, за фінансової підтримки з боку Євросоюзу створено Фонд енергоефективності. Водночас у звіті йдеться про “незначний прогрес” у створенні незалежних операторів у сфері газу та електроенергії, а також наголошується на потребі активізувати законодавче наближення у транспортному секторі.

Читайте також: Ган: За останні роки Україна зробила більше, аніж за попередні 20

Прогрес було досягнуто у сферах санітарних і фітосанітарних питань, корпоративного законодавства, державних закупівель і захисту довкілля. Крім того, Глибока та всеохоплююча зона вільної торгівлі відіграла вкрай вагому роль у збільшенні торгівлі між ЄС та Україною.

“Українська влада здійснює важкі, але результативні реформи за вкрай тяжких обставин. Результати цих реформ приносять чіткі вигоди українському народові: у 2017 році загальна торгівля між ЄС та Україною зросла на 24%, відкриваючи нові ринки для українського бізнесу. Також понад півмільйона українських громадян здійснили подорожі до ЄС, скориставшись безвізовим режимом. У рамках програми Erasmus+ відбулося понад 7200 академічних обмінів”, – підкреслила Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Могеріні.

Вона пообіцяла, що ЄС і надалі супроводжуватиме та допомагатиме українській владі впроваджувати реформи, яких вимагає український народ, а також підтримуватиме незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України.

“Протягом минулого року Україна просунулася у напрямі виконання низки важливих і складних реформ. Йдеться, зокрема, про охорону здоров’я, пенсії, децентралізацію, державне управління і державні закупівлі, а також довкілля. Всі вони є вкрай важливими для впровадження Угоди про асоціацію та для більш заможної та стабільної України”, - зауважив єврокомісар з Європейської політики сусідства та перемовин про розширення Йоганнес Ган.

За його словами, дуже важливо зараз, у передвиборчий період, підтримувати енергію реформ в Україні та зробити ці зміни незворотними. Він, зокрема, наголосив, що не може бути відкочування назад у таких питаннях, як антикорупційні зусилля.

Єврокомісар передав звіт Прем’єр-міністрові України Володимиру Гройсману в Києві у п’ятницю.

Як відомо, Угода про асоціацію між ЄС та Україною набула чинності 1 вересня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-