Мільйони людей страждають від “забутого конфлікту” - ООН про війну на Донбасі

Мільйони людей страждають від “забутого конфлікту” - ООН про війну на Донбасі

2097
Ukrinform
Конфлікт на Донбасі продовжує зумовлювати страхітливі наслідки для місцевого населення.

Про це під час виступу на Раді безпеки ООН заявила заступниця Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мільйони чоловіків, жінок та дітей продовжують стикатися із жахливими гуманітарними наслідками забутого європейського конфлікту і його вплив поглиблюється, оскільки ситуація не змінюється”, - сказала Мюллер про конфлікт в Україні.

Водночас вона відзначила розробку Україною національної стратегії із допомоги внутрішньо переміщеним особам. ”Я вітаю нещодавнє ухвалення закону про статус зниклих безвісти й з нетерпінням очікую на його впровадження, що полегшить пошук та ідентифікацію зниклих безвісти осіб, а також дозволить допомогти їх родинам”, - зауважила дипломат.

У своєму виступі Мюллер також підтвердила готовність ООН та партнерів “надати переміщеним та постраждалим від конфлікту особам в Україні допомогу у невідкладних питаннях та ранніх процесах відновлення”.

Читайте також: Україна отримала в ООН потужну підтримку свого суверенітету - Президент

Нагадаємо, закон “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти” набув в Україні чинності 2 серпня. Він визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їх родичів.

Документом визначаються й основні повноваження та завдання Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, що є постійно діючим дорадчо-консультативним органом при Кабінеті міністрів, порядок її утворення, перелік органів, представники яких включаються до Комісії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-