Набув чинності закон про статус зниклих безвісти - 02.08.2018 10:29 — Новини Укрінформ
Набув чинності закон про статус зниклих безвісти

Набув чинності закон про статус зниклих безвісти

3616
Ukrinform
В Україні 2 серпня набув чинності закон «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

Напередодні, 1 серпня, його було оприлюднено у парламентській газеті “Голос України”. 

Закон визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їх родичів.

Документом визначаються й основні повноваження та завдання Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, що є постійно діючим дорадчо-консультативним органом при Кабінеті міністрів, порядок її утворення, перелік органів, представники яких включаються до Комісії.

Законом також створюється Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти - електронна база даних, що міститиме відомості про осіб, зниклих безвісти, інформацію про невпізнані останки, а також про наявність чи відсутність рішення суду про визнання розшукуваних осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими. Документом визначено структуру Реєстру, порядок внесення відомостей та надання інформації з нього тощо.

Читайте також: Порошенко підписав закон про правовий статус зниклих безвісти

Передбачено, що реалізація положень закону дозволить належним чином врегулювати правовий статус осіб, зниклих безвісти, забезпечити належний правовий захист таких осіб та їхніх родичів, а також врегулювати питання їх розшуку у відповідності до стандартів міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та рекомендацій Ради Європи.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 12 липня ухвалила закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти. Президент України підписав цей закон 30 липня.

Документ набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>