Рада ввела кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону

Рада ввела кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону

Укрінформ
ВР ухвалила закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний перетин держкордону громадянами держави-агресора або іншими особами в інтересах агресора.

За ухвалення законопроекту №7017 "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону" в другому читанні та в цілому проголосували 243 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Концепція законопроекту, прийнята у першому читанні, збережена та враховані пропозиції, що були озвуче під стенограму під час його розгляду у першому читанні. Таким чином, ми маємо підготовлений законопроект, яким пропонується встановити кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону, вчиненого з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в'їзд на теритрію України, або представникам і підрозділам Збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пуктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості. Підслідність щодо розслідування цього злочину визначена за Службою безпеки України", - пояснив голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін під час обговорення законопроекту.

Відповідно до ухваленого закону, Кримінальний кодекс України доповнюється статтею, яка передбачає, що незаконний перетин кордону зазначеними особами поза пунктами пропуску або без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, карається позбавленням волі на строк до 3 років. Водночас те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, пропонується карати позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Якщо ж такі дії вчиняються із застосуванням зброї, то покарання передбачене у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Читайте також: Рада передала Андріївську церкву Вселенському патріархату

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, за основу законопроект ухвалили 6 вересня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-