Порошенко прокоментував

Порошенко прокоментував "церковне" рішення Радбезу РФ

Укрінформ
Президент Петро Порошенко назвав розгляд радою національної безпеки Російської Федерації питання "захисту російської православної церкви" в Україні втручанням у внутрішні справи Української держави.

Про це він заявив під час наради на Львівщині, повідомляє прес-служба глави держави.

"І після того, як на Раді безпеки РФ було прийнято рішення щодо захисту, звертаю увагу, російської православної церкви в Україні... Що я розглядаю як безпосереднє втручання у внутрішні справи України, і є елементом гібридної агресії. І ми чітко розуміємо ті загрози, які є у зв'язку з цим. Синод російської церкви прийняв рішення про припинення євхаристичного діалогу зі Вселенським патріархатом", - сказав Порошенко.

Крім того, Президент підкреслив, що на засіданні Синоду РПЦ росіяни вкотре продемонстрували, що вони знаходяться під прямим і безпосереднім впливом Кремля і Федеральної служби безпеки.

Разом з тим, глава держави запевнив, Україна у штучному конфлікті, що його із суто політичних міркувань роздмухують Кремль і російська православна церква, "беззастережно, цілком і повністю стоять на боці Матері-Церкви".

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, створивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля.

Читайте також: Митрополит Драбинко назвав єресью мантру про "порятунок тільки в УПЦ МП"

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет висловив переконання, що об'єднувальний архієрейський собор буде скликаний найближчим часом.

15 жовтня синод Російської православної церкви, що засідав у Мінську, прийняв рішення розірвати церковне спілкування зі Вселенським патріархатом за його рішення надати автокефалію об'єднаної помісної Української церкви найближчим часом.

Фото: president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-