Митрополит Драбинко назвав єресью мантру про

Митрополит Драбинко назвав єресью мантру про "порятунок тільки в УПЦ МП"

Укрінформ
Таїнства, які є джерелом спасіння, у всіх православних церквах є рівнозначними, тож говорити, що спасіння є тільки в Московському патріархаті, - це певною мірою єресь. 

Таку думку в інтерв'ю "Громадському" висловив митрополит Переяслав-Хмельницький та Вишневський Олександр Драбинко.

"Рішення про надання самостійності Українській православній церкві внутрішньо Вселенською патріархією прийнято, оскільки в прес-релізі, який всі читали та жваво обговорюють після недавнього Синоду, сказано, що незалежність Українській православній церкві буде надано", - сказав митрополит УПЦ МП, який вважається лідером автокефальної групи.

На запитання, чи готовий сам митрополит Драбинко перейти до нової церкви, він відповів, що обговорював це в храмі з громадою і що всі вони прийматимуть рішення спільно з нею та парафіяльною радою. 

"У всіх православних церквах - Константинопольскій, Румунській, Польській - рівнозначні таїнства, які є джерелом нашого спасіння. Говорити, що спасіння є тільки в Московському патріархаті, - це певною мірою єресь",  - вважає митрополит. 

На думку митрополита, контролювати процес об'єднання церков має Вселенська патріархія, оскільки після скасування Синодом Вселенського патріархату синодального листа від 1686 року (яким передавалася Київська митрополія до Московського патріархату) можна вважати, що територія України є відновленою територією Константинопольского патріархату. І весь клір від цього моменту є кліриками Константинопольської церкви, вважає митрополит. 

Читайте також: Томос позбавить Москву "інструмента воєнної пропаганди" – Карпентер

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкви в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, створивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля.

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет висловив переконання, що об'єднавчий архієрейський собор буде скликаний найближчим часом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-