Томос позбавить Москву

Томос позбавить Москву "інструмента воєнної пропаганди" – Карпентер

Укрінформ
Рішення Синоду Вселенського патріархату надати Томос про автокефалію УПЦ позбавить Росію інструмента "майже воєнної пропаганди" в її зовнішній політиці та зміцнить державну й духовну незалежність України.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив колишній високопосадовець Пентагону, зараз директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер.

"Це історична подія для України, яка означає багато чого. Це зменшує можливості російської держави застосовувати Московський патріархат як інструмент своєї зовнішньої політики", - зазначив експерт.

Він назвав вплив Московського патріархату "клином у культурній та релігійній сферах" України та "майже воєнною пропагандою" проти українського населення.

"Отримання (Україною – ред.) власної автокефалії, незалежної церкви створить нову динаміку, у якій Україна матиме незалежність в розумінні держави, а також духовну незалежність в розумінні церкви. Я думаю, це дуже важливо", - зауважив він.

Водночас колишній високопоставлений радник глави Пентагону висловив занепокоєння у зв'язку з можливим виникненням насильства й конфліктів, пов'язаних з рішенням Константинополя – особливо з російського боку. "Але я думаю, що в перспективі часу, це – історичний момент для України, один із тих, що зміцнює її незалежність", - підкреслив американський експерт.

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкви в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, створивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля.

Читайте також: Російська православна церква йде до самоізоляції - БПП

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет висловив переконання, що об'єднавчий архієрейський собор буде скликаний найближчим часом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-