Клімкін: Петиція на сайті ВР щодо відселення угорців — поза законом

Клімкін: Петиція на сайті ВР щодо відселення угорців — поза законом

Укрінформ
Петиція із закликом до депортації угорців Закарпаття суперечить українському законодавству.

Про це у Люксембурзі під час спілкування з пресою заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Під час зустрічі з Пітером Сійярто ми піднімали тему цієї петиції. Я відразу сказав, що ця петиція - вона суперечить українському законодавству. Звичайно, це справа парламенту – як з нею надалі поводитися. Але сам факт існування такої петиції – він дозволяє не лише угорським медіа, але й, зокрема, російським ЗМІ постійно порушувати це питання», - зауважив український дипломат.

Він визнав – ті, хто мають другий паспорт, порушують чинне українське законодавство. Але це не означає, що цих людей треба оголошувати злочинцями, адже таке чутливе питання має вирішуватися послідовно та зважено.

У свою чергу, під час прес-конференції за підсумками Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ Пітер Сійярто назвав існування петиції на сайті Верховної Ради серед «чотирьох проблемних питань», які не дозволяють рухатися вперед у процесі стабілізації двосторонніх відносин з Україною.

«Ми бачимо, фактично, заклик до депортації народу. Це є неприпустимим. Сподіваюся, українська сторона розв'язувати це питання. Принаймні, сьогоднішнє його обговорення з Павлом Клімкіним дозволяє сподіватися на те, що конструктивне рішення буде знайдено», - зауважив угорський урядовець.

Серед інших проблем у відносинах з Україною  він назвав чинну редакцію закону про освіту, законопроект про мови державних меншин та оприлюднення даних щодо українських посадових осіб угорського походження на сайті «Миротворець».

Читайте також: Бригада ЗСУ у Берегові нікому не загрожує — Клімкін

Як відомо, 15-16 жовтня глава МЗС України перебуватиме у Брюсселі та Люксембурзі для участі у IX Міністерському засіданні ініціативи «Східне партнерство» та проведення зустрічей з представниками інституцій ЄС та НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, раніше на сайті Верховної Ради з'явилася петиція  із закликом депортувати всіх громадян України, які мають громадянство України та Угорщини. У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що петиція із закликом депортувати всіх з подвійним громадянством «ллє воду на кремлівський млин».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-