Справа про держзраду: суд зупинив промову адвоката Януковича і взяв перерву

Справа про держзраду: суд зупинив промову адвоката Януковича і взяв перерву

Укрінформ
Оболонський райсуд Києва зупинив виступ у дебатах у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича платного адвоката Олександра Горошинського і оголосив перерву до 12 жовтня.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Орієнтовно о 18:00 адвокат Горошинський звернувся до суду з проханням про перерву.

"Я знаю позицію суду щодо відведеного мені часу (на промову - ред.), але прошу суд надати мені час на підготовку фінальної (частини - ред.) доповіді", - сказав Горошинський.

Водночас суд оголосив перерву лише на 10 хвилин.

"Суд оголошує перерву на 10 хвилин, щоб ви змогли завершити промову", - сказав Дев'ятко.

Читайте також: Адвокати Януковича говорять вже 10-те засідання — сьогодні про водомети

Раніше адвокат Горошинський заявляв клопотання щодо відновлення вивчення доказів у справі, а також клопотання про відновлення перевірки показів свідків, суд йому у цьому відмовив.

Горошинський знову коментував події Майдану, говорив про постраждалих правоохоронців у той період, цитував покази деяких свідків захисту, раніше допитаних у рамках розгляду цієї справи.

Також цей адвокат Януковича зазначив, що закон каже, що рішення суду у справі має бути вмотивованим і законним.

Він підкреслив, що суд відмовив захисникам Януковича у допиті ряду свідків, про які адвокати просили суд раніше, а також говорив про те, що суд відмовив захисту у задоволенні ряду клопотань щодо повторних і перехресних допитів деяких свідків обвинувачення.

Після перерви, орієнтовно о 18:20, адвокат Януковича наголосив, що вже кінець робочого дня, і він не в змозі якісно продовжити свій виступ у дебатах.

"Мені об'єктивно, без перебільшень, треба час, щоб я зміг фіналізувати свою доповідь. Прошу надати можливість вийти на фінал моєї доповіді", - додав Горошинський.

Суд знову відмовив Горошинському у оголошенні чергової перерви.

"Ми погодили завчасно з вами дати, і завершення вашого виступу сьогодні. Суд пропонує продовжити вам виступ у судових дебатах", - уточнив Дев'ятко.

Горошинський продовжував наполягати на тому, що у нього немає можливості наразі фіналізувати свою доповідь.

"Мені для цього потрібен хоча б день", - додав адвокат.

Суд знову кілька разів запропонував Горошинському продовжити виступ у дебатах, адвокат наполягав на тому, що йому необхідно ще час для завершення виступу.

"Суд ухвалив і вважає за необхідне припинити виступ адвоката Горошинського і надати можливість для виступу іншому адвокату (Олександру Байдику, який не закінчив свою промову 4 жовтня через те, що 3 жовтня його госпіталізували - ред.)", - сказав Дев'ятко.

Водночас головуючий суддя зазначив, що попередні частини промови Горошинського відрізняються глибоким знанням матеріалів справи, і запропонував адвокату надати суду повний текст промови, "але це, звичайно, ваше право".

Головуючий суддя також зазначив, що до суду надійшло клопотання Байдика, у якому останній поінформував, що бажає закінчити промову у дебатах, і просить оголосити перерву для того, щоб він міг прибути у засідання і завершити промову.

Ні захист, ні обвинувачення проти цього клопотання не заперечували.

"Суд ухвалив клопотання Байдика задовольнити і оголосити перерву на 10:00 12 жовтня", - уточнив Дев'ятко і нагадав учасникам процесу, що на 12 жовтня суд визначив засідання для останнього слова самого Януковича.

Раніше суд визначив, що Горошинський має закінчити свою промову 10 жовтня.

Як повідомляв Укрінформ, 13 вересня суд все ж розпочав стадію судових дебатів сторони захисту. Виступило двоє адвокатів Януковича - держадвокат Юрій Рябовол і почав свій виступ платний адвокат Олександр Байдик, які попросили суд виправдати Януковича.

Сторона обвинувачення виголосила свою промову у дебатах ще 16 серпня і попросила у суду 15 років ув'язнення для Януковича.

Читайте також: Суддя нагадав адвокату Януковича, що той обіцяв договорити сьогодні

Уперше суд оголосив про початок стадії судових дебатів ще 19 квітня, але згодом повернувся до допиту свідків.

З 19 квітня до 16 серпня дебати були зірвані 6 разів.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-