Припинення

Припинення "дружби" з РФ: Порошенко хоче розповсюдити ноту через ООН

Укрінформ
Президент 24 вересня планує розпочати робочий візит до США для участі в Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Про це він сказав на церемонії вручення 10-мільйонного біометричного паспорта громадянинові України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У понеділок я вирушаю у Нью-Йорк на засідання Генеральної асамблеї ООН”, - зазначив Президент.

Водночас Президент поінформував, що дав доручення, аби ноту України про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ було розповсюджено “як офіційний документ Генасамблеї ООН”.

За його словами, це потрібно зробити для того, щоб ні в кого “не залишалося сумніву щодо того, що Україна остаточно відійшла від радянської імперії, від російської імперії і наш фантастичний народ повертається до родини народів ЄС”.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю, 21 вересня, Міністерство закордонних справ України надіслало Росії повідомлення про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство.

17 вересня Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 вересня щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

Читайте також: МЗС України надіслало Росії ноту про припинення "дружби"

Цей договір між Україною та РФ було підписано 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з умовами договору, сторони зобов’язувалися, зокрема, "поважати територіальну цілісність і суверенітет" одне одного й "підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-