Справа Януковича: розгляд перенесли, бо адвокат стомився читати промову

Справа Януковича: розгляд перенесли, бо адвокат стомився читати промову

Укрінформ
У розгляді справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича в Оболонському районному суді Києва оголошено перерву до 17 вересня.

Про це заявив головуючий суддя Владислав Дев'ятко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У справі перерва до 10:00 17 вересня", - сказав Дев'ятко.

На засіданні у п'ятницю платний адвокат Януковича Олександр Байдик зачитував промову у рамках судових дебатів, яку він почав виголошувати 13 вересня. Зокрема, захисник зазначив, що Янукович не відмовлявся від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а лише хотів призупинити її підписання, аби "виторгувати" кращі економічні умови.

Під час виступу адвокат цитував і коментував показання свідків, допитаних у рамках розгляду справи, зокрема Андрія Парубія, Ганни Герман, Іллі Пономарьова, Михайла Добкіна, Олександра Турчинова, Арсена Авакова, Валентина Наливайченка та ін.

На четвертій годині зачитування адвокатом промови прокурор Максим Крим зазначив, що адвокат "цитує матеріали, які не стосуються обвинувачення", і попросив зробити Байдику зауваження.

У цьому зв'язку суддя Дев'ятко звернувся до захисника: "Я дякую вам за якісну підготовку, але дебати не можуть бути безкінечними".

Водночас суддя зазначив, що у законодавстві не передбачені норми, якими обмежується час виступу у дебатах, і адвокат продовжив зачитувати і коментувати показання свідків, допитаних у рамках розгляду цієї справи.

Близько 16 години він попросив суд зробити перерву до понеділка, зазначивши, що вже обговорював із судом питання щодо того, що має встигнути на інше судове засідання.

"І мені вже важко п'ять годин стояти на ногах", - додав адвокат.

Проте головуючий суддя Владислав Дев'ятко зазначив, що не бачить проблеми в тому, щоб продовжити роботу у справі до 17 години, натомість дозволивши адвокату сидячи читати промову.

Читайте також: Україна виграла у Росії апеляцію щодо "боргу Януковича"

При цьому суддя оголосив перерву на 10 хвилин.

Утім, після перерви Байдик продовжив читати промову стоячи.

Близько 17:15 він перервав свій виступ і попросив суд перенести засідання на іншу дату.

Прокурор у свою чергу зазначив, що та частина промови, яку залишилося зачитати Байдику, невелика, тож можна було б дочитати її у п'ятницю.

Та суд оголосив перерву до 17 вересня. На цьому засіданні адвокат Байдик продовжить зачитувати промову.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-