Денісова нагадала на нараді ОБСЄ про Сущенка, Сенцова та інших політв'язнів

Денісова нагадала на нараді ОБСЄ про Сущенка, Сенцова та інших політв'язнів

Укрінформ
В Росії продовжують утримуватися 70 українських політв'язнів

Росіяни обмежують права українців та кримських татар на свободу пересування, на свободу висловлення своїх поглядів та переконань. Україна готова обміняти українців на росіян, які перебувають в українських в'язницях, наголосила уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова під час свого виступу у Варшаві на щорічній нараді ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“70 політичних в'язнів утримуються в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації й окупованому Криму... Роман Сущенко (журналіст Укрінформу, засуджений за нібито шпіонаж - ред.) — "шпіонаж", Микола Семена — кримський журналіст, якого практично позбавили права на свободу думки, Олег Сенцов — кінорежисер, 123 дні голодування, і сьогодні інформація невтішна, Володимир Балух, який просто вивісив український синьо-жовтий прапор на своєму будинку — 179 днів голодування, і його життя в небезпеці”, - наголосила Денісова.

Вона підкреслила, що Росія дискримінує громадян України, обмежує їх права на безперешкодне місце проживання, на свободу пересування і висловлення своїх поглядів та переконань. 

“Наші громадяни за прояви твердої позиції приналежності Криму до України незаконно затримуються і засуджуються окупаційною владою в Донецькій, Луганській областях, автономній Республіці Крим”,- підкреслила український омбудсмен.

Денісова поінформувала учасників наради ОБСЄ про те, що у Криму масово переслідуються кримські татари, зокрема під прикриттям боротьби з організацієї "Хізб ут-Тахрір". Вона зауважила, що напередодні російські спецслужби проводили обшуки у будинках кримських татар, в результаті чого був затриманий Осман Белялов.

Уповноважений ВР України з прав людини також підкреслила, що російська влада в анексованому Криму переслідує і карає кримських татар та українців в судах, а Меджліс кримськотатарського народу визнаний екстремістською організацією і його діяльність заборонена. 

Вона наголосила, що в Росії не існує свободи думки, совісті, віросповідання і переконання.

“Україна готова і не раз заявляла про готовність обміну наших політв'язнів, які утримуються на території Російської Федерації та окупованому Криму, на громадян Росії, за які б злочини вони не були засуджені. На жаль, питання блокується Російською Федерацією”, - констатувала вона.

Читайте також: У Європарламенті висунули Сенцова на премію Сахарова

Як інформувалося, участь у двотижневій нараді ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі беруть близько 1,5 тис. представників урядів і громадянського суспільства країн ОБСЄ і країн-партнерів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-