Політв’язні Кремля: Петренко квапить ЄСПЛ, бо йдеться про життя

Політв’язні Кремля: Петренко квапить ЄСПЛ, бо йдеться про життя

Укрінформ
Міністр юстиції Павло Петренко розраховує, що у вересні Європейський суд з прав людини повідомить про терміни розгляду міждержавної заяви щодо українських політв'язнів Кремля.

Про це він сказав на прес-конференції в Укрінформі.

«Справа ця рухається, ми просили суд, щоб вона розглядалася швидше, ніж стандартно розглядаються загальнодержавні справи, тому що мова йде про загрозу життю громадян, а не про якісь спори, які можуть тривати декілька місяців чи років. Дуже розраховую, що зараз, у вересні, коли суд почав розглядати справи після літніх канікул, ми отримаємо від Європейського суду відповідну інформацію щодо графіку і процесуальних строків розгляду цієї справи», - зазначив Петренко.

Він нагадав, що Міністерство юстиції подало міждержавну заяву до ЄСПЛ щодо порушення Росією Конвенції про захист прав людини та основних свобод стосовно політичних в'язнів, які незаконно утримуються на території РФ.

«Це понад 70 українських громадян, серед яких в тому числі Олег (Сенцов - ред.). І ми вимагали від суду витребування інформації щодо реального стану здоров'я Олега», - зазначив Петренко.

За його словами, надану РФ інформацію про стан здоров'я Сенцова потрібно уточнити.

Читайте також: Євросоюз та США закликають Росію звільнити українських політв’язнів

«Єдине, скажу відверто, наскільки ця інформація є правдивою, знаючи взагалі підхід цієї держави до витребування інформації, це питання, яке потребує додаткового уточнення. Тому Україна вимагала і вимагає далі доступу до Олега українського омбудсмена, який може об'єктивно оцінити стан Олега, і відповідних незалежних медиків, які нададуть так само реальну картину щодо стану його здоров'я», - наголосив міністр.

Петренко додав, що у заяві Мін'юсту, яку прийняв ЄСПЛ, ішлося і про інших українців, які перебувають у тяжкому стані, це, зокрема, Станіслав Клих, Володимир Балух та інші.

«По них ми так само просили суд. І я дуже розраховую, суд у закритому форматі відповідний запит направить Росії щодо перевірки їхнього стану здоров'я», - заявив Петренко.

Як повідомлялося, у серпні Україна подала нову міждержавну заяву до Європейського суду з прав людини щодо українських політв'язнів Кремля.

Загалом у Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-