Клімкін вважає корисною для РПЦ зустріч Кирила і Варфоломія

Клімкін вважає корисною для РПЦ зустріч Кирила і Варфоломія

Укрінформ
Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає корисною для Російської православної церкви зустріч її очільника патріарха Кирила із Вселенським патріархом Варфоломієм.

Про це він написав у Twitter.

"Навіть не як міністр, а як християнин, вважаю, що це добре, коли російська церква їде розмовляти до матері-церкви. Повертається до справжніх церковних канонів. Наш шлях до томосу все змінив. Від пропаганди російська церква має перейти до серйозної розмови", - написав Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, координатор групи "Інформаційний спротив", народний депутат України Дмитро Тимчук 29 серпня повідомив у Facebook, що російські спецслужби готують провокації у Стамбулі під час візиту туди делегації РПЦ з метою скомпрометувати Україну і зірвати надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Читайте також: Томос для України: спецслужби РФ готують провокації у Стамбулі

5 серпня офіс генерального секретаря Священного синоду Константинопольского патріархату підтвердив інформацію, що 31 серпня московський патріарх Кирил зустрінеться у Стамбулі із Вселенським патріархом Варфоломієм. Зустріч відбудеться на прохання очільника РПЦ. Від час візиту Кіріл має намір обговорити із Вселенським патріархом і компетентними органами Матері-Церкви "двосторонні питання, які становлять інтерес".

Президент Петро Порошенко 17 квітня 2018 року заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

19 квітня Верховна Рада України проголосувала за постанову щодо звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Згодом Порошенко заявив, що Вселенський патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій оприлюднив звернення, в якому заявив, що кінцевою метою Константинопольської православної церкви є надання українській церкві автокефалії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-