Україна пропонує обміняти двох засуджених росіян на українських військових

Україна пропонує обміняти двох засуджених росіян на українських військових

Укрінформ
Україна готова помилувати і передати російському консулу двох засуджених росіян в обмін на українських військовослужбовців, яких більше трьох років незаконно утримують на Донбасі. 

Про це повідомила у Facebook представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко за результатами засідання ТКГ у Мінську.

"Українська сторона шукає всі можливі шляхи для розблокування процесу звільнення заручників з РФ і з окупованих територій. Зробила чергову конкретну пропозицію росіянам: українська сторона готова, як виключення, помилувати двох громадян РФ, які мають проблеми зі здоров'ям, передати їх російському консулу в присутності представників ОБСЄ і МКЧХ з одночасною передачею Україні українських військовослужбовців, яких більше 3 років незаконно утримують на Донбасі", - написала Геращенко. 

Вона додала, що українська сторона й надалі стоїть на позиції одночасної передачі громадян РФ в обмін на українців-політв'язнів Кремля, але готова піти на такий крок, аби ще раз продемонструвати готовність до компромісу і конструктиву в цьому питанні.

Як зазначила Геращенко, українська сторона глибоко занепокоєна тим фактом, що протягом тривалого часу Російська Федерація не надала жодної - ані усної, ані письмової відповіді - на пропозицію передати росіян, що здійснили злочини, в обмін на українців у російських тюрмах.

Читайте також: Клімкін анонсував “нормандську” зустріч на вересень

"Українська сторона вважає однаковим пріоритетом важливість звільнення політв'язнів Кремля в РФ і заручників на окупованих Кремлем територіях Донбасу. Й рішення щодо звільнення й політв'язнів і заручників приймає виключно Кремль. На сьогодні саме РФ і їх маріонетки блокують звільнення заручників і всі здорові ініціативи та спроби розблокувати це питання", - акцентувала представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ.

Як повідомлялося, 21 серпня у Мінську розпочалося дводенне засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-