Nord Stream 2 позбавить Україну транзиту попри гарантії Кремля — Клімкін

Nord Stream 2 позбавить Україну транзиту попри гарантії Кремля — Клімкін

Укрінформ
Україна послідовно боротиметься проти спорудження газопроводу “Північний потік-2”, бо Росія припинить постачання газу українським маршрутом попри будь-які гарантії.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час спілкування з журналістами у середу, 22 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо це (“Північний потік-2” - ред.) політичний проект - це одна справа. А якщо це економічний проект - то це інша справа. Всі прекрасно розуміють, що це чиста політика. І якщо цей проект колись теоретично буде побудований - я прямо це сказав і Єврокомісії і Німеччині, - то обов'язково Росія припинить постачання через український маршрут, якими б не були гарантії”, - сказав Клімкін.

Читайте також: Путін заявив, що не закриє "традиційний" транзит газу через Україну

Міністр додав, що вона зможе знайти для цього різні причини, починаючи від якихось маніпуляцій на зразок газових війн і закінчуючи терористичними актами.

“Тому тут довіри немає, і ми будемо послідовно проти цього боротися”, - сказав Клімкін.

У цьому контексті він зауважив, що перший раунд переговорів щодо майбутнього українського транзиту після 2019 року між Єврокомісією і російською стороною був дуже складним.

“Ми кажемо, що все має бути дуже просто: на нашу ГТС і взагалі на Україну мають бути розповсюджені європейські правила - ми цього хочемо і ми це просуваємо”, - акцентував Клімкін.

За його словами, незрозуміло, чому “навіть теоретичний “Північний потік-2” має працювати поза європейськими енергетичними правилами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-