Путін заявив, що не закриє "традиційний" транзит газу через Україну

Путін заявив, що не закриє "традиційний" транзит газу через Україну

664
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Німеччина наполягає на збереженні ролі України як країни-транзитера в постачання російського газу в Західну Європу.

Про це вона сказала журналістам перед початком переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним у заміській резиденції німецького уряду Мезеберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В контексті України ми будемо говорити про транзит газу. З моєї точки зору, Україна повинна і тоді, коли буде «Північний потік-2», відігравати роль в транзиті газу до Європи», - заявила Меркель.

Вона висловила задоволення, що вдалося розпочати переговори з цього приводу між ЄС, Росією та Україною.

Путін вкотре заявив, що «Північний потік-2» є «виключно економічним проектом, і він не закриває можливості продовження транзитних постачань російського газу через територію України». Головне, додав він, щоб цей «традиційний» для Росії транзит відповідав економічним вимогам і був економічним у всіх сенсах цього слова.

Реалізація «Північного потоку-2», наполягає Путін, дасть змогу удосконалити європейську газотранспортну систему, диверсифікувати маршрути постачання і мінімізувати транзитні ризики, а також задовольнити зростаючий попит на енергоресурси.

Як повідомлялося, Україна виступає проти спорудження цього газопроводу через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками "Північного потоку-2" є США, Польща і країни Балтії.

Читайте також: Меркель сподівається, що до навчального року встановлять перемир'я на Донбасі

Президент України Петро Порошенко впевнений, що "Північний потік-2" - це політичний проект, мета якого - завдати удару по Україні та багатьох інших країнах ЄС і НАТО.

Роботи зі спорудження газопроводу "Північний потік-2" у Німеччині розпочалися в травні 2018 року. Довжина трубопроводу з пропускною здатністю 55 мільярдів кубометрів газу за рік має становити 1220 кілометрів, він з'єднає російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>