Геращенко дорікнула Європі через запізнілу реакцію на агресію РФ проти Грузії - 08.08.2018 12:36 — Новини Укрінформ
Геращенко дорікнула Європі через запізнілу реакцію на агресію РФ проти Грузії

Геращенко дорікнула Європі через запізнілу реакцію на агресію РФ проти Грузії

970
Ukrinform
Перший заступник Голови ВР, уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко наголошує, що світ недостатньо відреагував на агресію Росії проти Грузії у 2008 році.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Я до хвилини пам'ятаю ті дні 10 років тому. Обурення, шок і чітке усвідомлення, що наступною буде Україна, якщо світ не відреагує належним чином. РФ вибрала для нападу на Грузію старт Олімпійських ігор в КНР (8.08.08), чекістський план спрацював ідеально - світ слідкував за яскравим спортивним дійством, й маленькій Грузії знайшлося тільки кілька стривожених світових «занепокоєнь», - зазначила Геращенко.

Водночас вона підкреслила, що й реакція українських політиків на події в Грузії була запізнілою. За її словами, українські парламентарії мали невідкладно скликати позачергову сесію та прийняти заяву на підтримку Грузії і апелювати до всіх парламентів цивілізовано світу засудити Росію, зупинити агресію одразу на її початку.

Читайте також: Світ прокинувся: головний підсумок грузино-російської війни

«Мені й досі соромно за тодішні дії багатьох українських політиків. А тих, хто усвідомлював, що справа честі - робити все на підтримку Грузії, й чітко розумів - що наступна Україна, набиралося три десятки. Саме стільки тоді поставили підписи під вимогою зібрати дочасну сесію ВР. Вибачте, брати-грузини. Ми могли і мали в ті дні зробити більше», - наголосила вона.

Як повідомлялося, 8 серпня 2018 року виповнилося 10 років з початку прямої збройної агресії Російської Федерації проти Грузії. Нехтуючи загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права, збройні сили РФ грубо порушили міжнародно визнані кордони і вторглися на суверенну територію Грузії. Тоді в результаті п'ятиденної війни Грузія втратила 20% своєї території.

Президент Петро Порошенко у 10-ті роковини російської агресії висловив підтримку Грузії, наголосивши, що десять років тому Росія розкрила свою сутність у Грузії, показавши, що не має наміру жити за правилами добросусідства та поважати міжнародне право.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>