НАТО залишилось єдиним інструментом забезпечення глобальної безпеки - Порошенко

НАТО залишилось єдиним інструментом забезпечення глобальної безпеки - Порошенко

Укрінформ
Президент Петро Порошенко переконаний, що за сучасних умов Північноатлантичний альянс є єдиним інструментом забезпечення глобальної безпеки у світі.

Про це він заявив в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У нас на сьогоднішній день Рада безпеки ООН в поточних умовах не є інструментом забезпечення глобальної безпеки. А що є? Залишився лише один інструмент. Залишилося тільки НАТО", - сказав Глава держави.

Таку думку він пояснив тим, що у Радбезі ООН право вето має країна-агресор - Росія.

Разом з тим, Порошенко висловив упевненість, що країни-члени НАТО не виходитимуть зі складу Альянсу.

"Світ змінюється. Світ стає більш егоїстичним. Лідери держав ставлять на перший план захист своєї країни у розумінні цього захисту лідерами держав. Але я хочу окремо наголосити, що у нас багато було прикладів, коли окремі країни навіть виходили зі складу НАТО, поверталися до складу НАТО - Греція, Франція, інші країни. Я впевнений в тому, що зараз цього не відбудеться і не може відбутися", - зазначив Порошенко.

Читайте також: Миротворчу місію на Донбасі підтримали всі країни НАТО - Порошенко

При цьому він підкреслив, що саме в тому, щоб не покидати НАТО, країни мотивує діяльність російського президента Путіна у світі. Як приклад Глава держави навів те, що Німеччина ухвалила рішення щодо збільшення видатків на оборону після незаконної анексії Криму Росією.

Разом з тим, Президент наголосив, що за результатами саміту НАТО минулого тижня є очевидним, що країни-члени НАТО не збираються слухати РФ чи "віддавати право Росії" зупинити український рух до Альянсу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-