Ар'єв готовий піти з ПАРЄ у разі повернення туди Росії

Ар'єв готовий піти з ПАРЄ у разі повернення туди Росії

Укрінформ
Голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв заявляє, що не бачить потреби далі працювати в ПАРЄ у разі повернення до Асамблеї Росії після можливих змін у процедуру.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook з приводу рішення Бюро ПАРЄ, що може стати кроком до повернення російської делегації 

“На жаль, керівні органи і Ради Європи, і ПАРЄ піддаються на фінансовий шантаж Росії і готові продати індульгенцію злочинному режиму Путіна. Бюро ПАРЄ всупереч звичайній процедурі підготовки рішень прискорило розгляд шантажистських вимог РФ в регламентному комітеті Асамблеї”, - написав Ар'єв.

Він зазначив, що все вирішиться у жовтні на сесії ПАРЄ, визнавши, що лобі буде шалене. 

“Реально, шанси 50/50 - чи залишиться ПАРЄ поважним органом, чи піддаватиметься шантажисту за відновлення фінансування і втратить повагу. У випадку повернення РФ в ПАРЄ у 2019 через цинічну процедуру не бачу потреби далі працювати в самодискредитованій організації”, - наголосив Ар'єв.

Водночас він заявив, що Україна продовжить боротьбу проти повернення Росії в ПАРЄ. “І ми не одні. Будемо боротися”, - підкреслив Ар'єв.

Як повідомлялося, Бюро ПАРЄ 29 червня ухвалило рішення про розгляд пропозицій щодо повернення російської делегації до роботи в організації.

«На засіданні Бюро ПАРЄ у Страсбурзі, попри встановлену процедуру, відбулося форсування подій з метою повернення російської делегації. Всі пропозиції, які були надані за результатами роботи ad hoc комітету, лицемірно проігноровані», - повідомили Укрінформу джерела в Асамблеї.

Так, Бюро ПАРЄ прийняло рішення звернутися до Комітету з правил процедури, імунітетів та інституційних справ щодо підготовки для розгляду на жовтневій сесії ПАРЄ пропозицій, спрямованих на зміну існуючих правил, зокрема, які стосуються оскарження представниками чи членами національних делегацій своїх прав.

Читайте також: Бюро ПАРЄ ухвалило рішення, яке може повернути делегацію РФ в асамблею - джерело

Фактично ухвалення такого рішення Бюро ПАРЄ дає змогу внесення лобійованих Росією змін до правил процедури Асамблеї для повернення своєї делегації в ПАРЄ без застосування до неї санкцій.

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію цієї країни проти України. 15 грудня минулого року на засіданні Бюро ПАРЄ в Парижі було створено аd hoc комітет "з питання ролі та місії Парламентської асамблеї", який фактично покликаний створити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ. Приїжджаючи на засідання аd hoc комітету, які в тому числі відбувалися під час зимової та весняної сесій ПАРЄ, представники РФ неодноразово наголошували, що не збираються виконувати резолюції Асамблеї щодо України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-