Бюро ПАРЄ ухвалило рішення, яке може повернути делегацію РФ в асамблею - джерело

Бюро ПАРЄ ухвалило рішення, яке може повернути делегацію РФ в асамблею - джерело

Укрінформ
Бюро ПАРЄ ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії ПАРЄ, що дасть змогу російської делегації повернутися до сесійної зали на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили джерела в Асамблеї.

"На засіданні Бюро ПАРЄ у Страсбурзі, попри встановлену процедуру, відбулося форсування подій з метою повернення російської делегації. Всі пропозиції, які були надані за результатами роботи ad hoc комітету, лицемірно проігноровані", - вказало джерело.

За інформацією, яку отримало агентство, Бюро ПАРЄ прийняло рішення звернутися до Комітету з правил процедури, імунітетів та інституційних справ щодо підготовки для розгляду на жовтневій сесії ПАРЄ поправок, спрямованих на зміну або доповнення існуючих правил, зокрема, що стосуються оскарження представниками чи членами національних делегацій своїх прав.

Фактично ухвалення такого рішення Бюро ПАРЄ дає змогу внесення лобійованих Росією змін до правил процедури Асамблеї для повернення своєї делегації в ПАРЄ без застосування щодо неї санкцій.

Читайте також: ПАРЄ закликає Росію звільнити українських політв'язнів

Як повідомляв Укрінформ, ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію цієї країни проти України. 15 грудня минулого року на засіданні Бюро ПАРЄ в Парижі було створено аd hoc комітет "з питання ролі та місії Парламентської асамблеї", який фактично покликаний створити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ. Приїжджаючи на засідання аd hoc комітету, які в тому числі відбувалися під час зимової та весняної сесій ПАРЄ, представники РФ неодноразово наголошували, що не збираються виконувати резолюції Асамблеї щодо України.

 Фото: Ellen Wuibaux/Council of Europe

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-