Україна і ще 37 країн закликали генсека ООН посприяти звільненню Сенцова

Україна і ще 37 країн закликали генсека ООН посприяти звільненню Сенцова

2774
Ukrinform
Українська сторона передала офіційного листа від імені 38 країн генеральному секретареві ООН перед його візитом до Росії із проханням надати сприяння у звільненні з російського полону Олега Сенцова та всіх інших політичних заручників Кремля.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"Сьогодні ми передали Генеральному секретарю ООН спільного листа від імені 38 держав, у тому числі України, країн Євросоюзу, США, Туреччини, Грузії, Молдови, Австралії, Канади, Ісландії, Ліхтенштейну та Швейцарії, з проханням сприяти у звільненні Олега Сенцова та інших українських політичних в’язнів Кремля. Вдячні нашим партнерам за безпрецедентний крок солідарності", - зазначив український дипломат.

Читайте також: Генсек ООН їде в Росію

Він підкреслив, що цей лист є частиною зусиль, які докладає Президент та Уряд України в публічній і непублічній площинах, з метою посилення міжнародного тиску на Москву щодо звільнення громадян України, які незаконно утримуються під вартою на тимчасово окупованих територіях України і в Росії.

"Сьогодні виповнюється рівно місяць, як голодує Олег Сенцов, і, як ми знаємо, ближчими днями Генсек ООН планує відвідати Росію. Розраховуємо, що це питання буде порушене під час зустрічей з російською стороною", - зауважив Єльченко.

У листі, зокрема, наголошується на важливості ролі ООН у звільненні українських бранців Кремля та міститься заклик до керівництва Організації Об'єднаних Націй щодо подальшого сприяння в цьому процесі.

Нагадаємо, Олег Сенцов, засуджений за сфабрикованими звинуваченнями до 20 років ув'язнення в Росії, 14 травня розпочав голодування з вимогою звільнення всіх українських політичних в'язнів. Наразі в Росії й анексованому Криму утримується 64 українських політв'язня. Серед них - журналіст Укрінформу Роман Сущенко.

Фото: ООН

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-