Клімкін розповів, про що говорили на "нормандській зустрічі"

Клімкін розповів, про що говорили на "нормандській зустрічі"

1752
Ukrinform
У ході переговорів керівників МЗС країн "нормандського формату" – України, Німеччини, Франції та Росії  у Берліні було домовлено підготувати на найближчий час саміт формату.

 Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

“Плани провести такий саміт найближчим часом є, але він має бути належним чином підготовлений”, - зауважив міністр.

 Конкретні строки не обговорювалися.

За словами Клімкіна, треба визначити зміст для зустрічі на найвищому рівні. Отже  домовилися працювати далі, щоби визначити загальні рамки “та залишити 2-3 питання, які мають виключно політичне значення”, для того, щоби винести їх на обговорення на рішення глав держав.

Загалом нинішню зустріч після тривалої паузи Клімкін вважає “дійсно корисною”. Вона показала, що Україна разом з Німеччиною і Францією стоять на чіткій спільній позиції по всіх питаннях, скоординовано можуть тиснути на Росію. Російський міністр Лавров, за словами Клімкіна, вимушений був визнати, що російська позиція по деяких пунктах “підлягає подальшим дискусіям”.

Читайте також: У Берліні почалася зустріч "нормандських" міністрів

Клімкін зазначив, що вже є “маленький результат” – це те, що відбулася реальна дискусія щодо питань, які ніколи не дискутувалися в "нормандському форматі": про політичних в'язнів взагалі, а не тільки про заручників; про миротворчу місію. Також про те, в чому полягає різниця в позиціях. “В цьому сенсі це була корисна місія. В сенсі результату – нам потрібні подальші дискусії”, - сказав він. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-