Парубій: У нас корупція, як рак, отруїла всі сфери життя

Парубій: У нас корупція, як рак, отруїла всі сфери життя

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголошує на необхідності розробки в Україні ефективних і дієвих механізмів подолання корупції.

Про це він заявив під час виступу у Міжнародній дипломатичній академії Франції з доповіддю на тему «Україна, зовнішні та внутрішні виклики», повідомляє прес-служба парламенту.

«На жаль, у нас, як пострадянської держави, корупція, як рак, отруїла всі сфери суспільного життя. На жаль, дуже багато представників старої еліти ще є заражені цією хворобою. І для нас дуже важливим і принциповим є зробити ефективні і дієві механізми для боротьби з корупцією», - наголосив він.

Інформуючи про перебіг реформ в Україні, Парубій підкреслив, що найважливішою реформою для України є антикорупційна, в рамках якої, зокрема, були створені НАБУ і САП. 

Читайте також: Агресією проти України Путін зробив виклик цивілізованому світу - Парубій

“Але нам бракувало однієї ланки, тому що НАБУ починало провадження, а коли САП передавав провадження в суд, на жаль, багато з цих справ не доходило до логічного завершення», - зауважив він.

Парубій зазначив, що тільки за останній рік із 138 справ, які передали антикорупційні органи, 50 залишилися в судах і не мають жодного продовження і перспективи. 

«Для нас було вкрай важливим завершення антикорупційної реформи і створення антикорупційного спеціалізованого суду, який був би останньою ланкою в цій антикорупційній структурі, яку ми створили», - додав він.

Коментуючи перебіг дискусії з приводу застережень щодо створення Антикорупційного суду, Голова Верховної Ради підкреслив, що «залучив до цього процесу Венеційську комісію і спеціалістів, щоб вони допомогли виробити і визначити правильний механізм утворення і виборів суддів Вищого антикорупційного суду». Він нагадав, що кілька днів тому, 7 червня, парламент остаточно ухвалив закон про Вищий антикорупційний суд. «Більш того, ми прийняли його конституційною більшістю, 315 депутатів із 425, які були в залі. Спільно голосували як фракції коаліції, так і фракції опозиції, об’єднавшись в цій ідеї – необхідності створення цього суду, продемонструвавши волю України і українського суспільства до реформ», - зауважив Парубій.

За його словами, за кожною із реформ стоїть дуже копітка і важка підготовча робота, пошук компромісу і консенсусу. Водночас він висловив переконання, що Україна, ставши в напрямку реформ, і, найголовніше, ставши в напрямку євроінтеграції, твердо і рішуче йде цим курсом. 

«Наша ціль – це відновити суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Це – євроінтеграція і вступ нашої країни в ЄС. І тому на Майдані поруч з нашими блакитно-жовтим прапором висить прапор ЄС, тому що для України євроінтеграція в ЄС – це дорівнює незалежність. Бо цінності, за які ми стояли на Майдані, це також і цінності, які подарувала світові Франція, тому ми і надалі сподіваємось на підтримку Франції, на партнерство вашої країни. І я впевнений, що спільними зусиллями ми доб’ємося і безпеки, і добробуту для наших громадян, і мирного неба над нашими головами», - зазначив голова українського парламенту.

Як повідомлялося, Парубій 11 червня перебуває з візитом у Франції, де, зокрема, планує зустрітися з головою Національних зборів Франції Франсуа де Ружі, з головою Сенату Франції Жерар Ларше, співголовами груп дружби Сенату та Національних зборів Франції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-