Аваков пропонує тимчасово заборонити жителям Донбасу обирати Президента і парламент

Аваков пропонує тимчасово заборонити жителям Донбасу обирати Президента і парламент

Укрінформ
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що жителям окупованих територій після звільнення цих територій не можна брати участь у виборах до центральних органів влади упродовж 3-5 років.

Про це на ІХ Національному експертному форумі у Києві заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли ми говоримо про деокупацію, то я наполягаю, що вибори в місцеві ради мають проходити одразу, щоб ми отримали легітимну владу, яка буде співпрацювати з центральним представником влади України. Але ми маємо накласти мораторій на 3-5 років на виборах на цих територіях до центральних органів влади. Це не моя фантазія чи жорсткість - це світовий досвід, той, який ми можемо спостерігати, в тому числі, у країнах Балканського півострова або у тій же Іспанії", - сказав Аваков.

Він вважає, що цей крок необхідно зробити, щоб уникнути можливих загострень  у майбутньому.

"Ми маємо трохи заспокоїти це суспільство, дати можливість прижитися там новим громадянським інституціям, нормальній дискусії, пресі, і тоді вже спокійно проводити вибори. В іншому випадку це знову призведе до загострення, зіткнень і ми не отримаємо ефект мирного процесу", - наголосив міністр.

Слід зазначити, що пункт про мораторій щодо участі жителів Донбасу у виборах до центральних органів влади після деокупації міститься і в розробленій Аваковим "Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу", яка оприлюднена 7 червня.

Читайте також: На Донбас 40 тисяч миротворців ООН не зайдуть одночасно - Аваков

При цьому Аваков підкреслює, що "не можна позбавляти права брати участь у виборах біженців і тимчасово переміщених осіб. Потрібно дати їм можливість повернутися і освоїтися в місця раніше постійного проживання".

"Зміна виборчого законодавства вимагає надання як мінімум 1 року всім учасникам виборчого процесу (комісіям, партіям, виборцям і т.п.) для ознайомлення з новими правилами і налагодження роботи. Проведення національних виборів до Верховної Ради в раніше окупованих територіях до роззброєння, демілітаризації, відновлення контролю над кордоном, належного законодавчого та інституційного забезпечення виборів не призведе до вирішення конфлікту. Результати таких виборів не будуть визнані більшістю учасників конфлікту і, отже, весь процес буде приречений на невдачу", - йдеться у стратегії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-