Антикорупційний суд: Венеціанська комісія проводить переговори з Києвом

Антикорупційний суд: Венеціанська комісія проводить переговори з Києвом

Укрінформ
Венеціанська комісія проводить переговори з українською владою щодо участі міжнародних експертів у процесі відбору кандидатів до Вищого антикорупційного суду України.

Про це повідомив під час прес-конференції голова Венеціанської комісії Джанні Буккікіо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я знаю, що ідуть переговори, сподіваюся, що вони дадуть позитивний результат»,- сказав він.

«Перше питання, по якому йдуть переговори - це вага міжнародного компоненту членів цієї комісії щодо прийняття рішень. Друге питання - хто буде цими міжнародними агенціями та цими міжнародними організаціями, які відбиратимуть кандидатів в цю комісію»,- додав Буккікіо.

На думку голови Венеціанської комісії, довіра до майбутнього Антикорупційного суду в українських громадян і міжнародної спільноти залежатиме саме від процесу відбору до нього майбутніх суддів.

Читайте також: Холодницький прогнозує, що Антикорупційний суд запрацює не раніше лютого

«Саме  для цього ми і запропонували участь міжнародних експертів у цьому процесі відбору, щоб процес був нейтральним»,- зазначив Буккікіо.

Він також наголосив на якомога скорішому створенні в Україні Антикорупційного суду, оскільки корупція в нашій державі залишається досить великою проблемою.

Як повідомляв Укрінформ, на пленарному тижні, що розпочнеться 5 червня, Рада продовжить розгляд поправок до президентського законопроекту № 7440 «Про Вищий антикорупційний суд» та має намір ухвалити його в цілому.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про Антикорупційний суд 1 березня. Водночас у МВФ, Світовому банку та ЄС заявили, що законопроект порушує зобов'язання України і не відповідає вимогам Венеціанської комісії. Упродовж пленарного четверга, 24 травня, депутати розглянули 1272 поправки із 1927, які надійшли до законопроекту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-