Клімкін про політв’язнів: Виклик країні-агресору кинули понад 60 українців

Клімкін про політв’язнів: Виклик країні-агресору кинули понад 60 українців

Укрінформ
Єдиною ефективною відповіддю на актуальні виклики демократичній безпеці в Європі є безумовна відданість справедливості та її захист, як це роблять українські політв'язні Олег Сенцов, Володимир Балух та Узейр Абдуллаєв.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час дискусії міністрів у ході 128 засідання Комітету міністрів Ради Європи на рівні глав зовнішньополітичних відомств, що відбулося в Ельсінорі, Данія, повідомляє прес-служба МЗС.

"Єдиною ефективною відповіддю на такі виклики демократичній безпеці в Європі є безумовна відданість справедливості та її дієвий захист. Більше 60 громадян нашої держави, які кинули виклик країні-агресору та наразі утримуються Росією як політичні в’язні в Криму та на території РФ, є прикладом такої боротьби за справедливість", - сказав Клімкін.

Він привернув увагу присутніх до оголошення Олегом Сенцовим безстрокового голодування та закликав присутніх міністрів, а також Раду Європи загалом, активно долучитися до звільнення українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються Росією.

Розповідаючи про ситуацію довкола Володимира Балуха та Узейра Абдуллаєва, Клімкін наголосив, що українські політв’язні в Росії та на окупованих територіях Криму і Донбасу рішуче захищають справедливість та принципи, у які вірять.

"Сподіваюся, наші дискусії у Раді Європи та подальші дії будуть гідними тих людей, які мають достатньо сміливості та відданості відповідати на виклики беззаконня та свавілля, які Росія принесла в Європу", - підкреслив Клімкін.

Міністр окремо згадав про вшанування 18 травня річниці депортації кримських татар, подякував партнерам України в Комітеті міністрів РЄ за ухвалене минулого року окреме рішення щодо ситуації в Криму та висловив сподівання на його імплементацію.

Читайте також: Клімкін на Комітеті міністрів РЄ говоритиме про Сенцова і кримських татар

У рамках засідання Клімкін повідомив про прийняте урядом України рішення здійснити добровільний внесок до бюджету Ради Європи.

Як повідомляв Укрінформ, незаконно засуджений у Росії український режисер Сенцов 14 травня оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українців, утримуваних в Росії та анексованому Криму.

Український активіст Балух, засуджений в окупованому Росією Криму, 19 березня оголосив голодування на знак протесту проти рішення суду.

Узеїр Абдуллаєв – один з п'ятьох затриманих в окупованому Криму у справі про "Хізб-ут Тахрір". У нього  нещодавно виявили зараження крові, він перебуває у критичному стані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-