Парубій розповів про виклики перед Україною, Литвою та Польщею

Парубій розповів про виклики перед Україною, Литвою та Польщею

1541
Ukrinform
Голова Верховної Ради Парубій вважає, що історичні питання мають допомагати країнам і народам будувати майбутнє.

На цьому спікер парламенту наголосив під час спільного брифінгу спікерів України, Польщі та Литви у Вільнюсі, повідомляє прес-служба парламенту.

«Ми маємо знаходити такі історичні події, як сьогоднішня, про створення першої в Європі Конституції, які об'єднують наші народи, які роблять нас сильнішими. Спільне минуле має не стояти між нами, а допомагати будувати майбутнє, спільне для наших народів і вільної Європи», - сказав Парубій.

Український спікер подякував за запрошення на урочисте засідання Сеймаса Литовської Республіки з нагоди відзначення річниці Конституції і наголосив, що, згадуючи історію, потрібно думати про сьогодення і завтрашній день.

Читайте також: Україна завжди відчуває надійне плече Литви і Польщі - Парубій

«Коли наші народи були разом, ми забезпечували мир і безпеку, прагнення до демократії, свободи і гідності», - сказав Парубій, зауваживши, що сьогодні перед Литвою, Україною і Польщею стоять ті ж самі виклики.

На переконання Голови ВР, ці виклики є найгострішими перед Україною та у тих регіонах, що мають спільний кордон з Російською Федерацією, де держави найбільше відчувають гібридні загрози у всіх сферах.

За його словами, Україна, передусім, відбиває мілітарну агресію, але Росія проводить небезпечні дії у сфері енергетичної, інформаційної, економічної, кібербезпеки - у всіх сферах, де відбувається атака на Європу і всі народи.

У цьому контексті Парубій наголосив, що є прибічником більш тісної регіональної співпраці, і наголосив на важливості міжпарламентських асамблей. Як приклад він назвав успішну роботу такої асамблеї Україна-Польща-Литва і важливим кроком - на прикладі цієї успішної роботи - створення найближчим часом МПА Україна-Молдова-Грузія як країн, що «мають спільні окуповані території, загрози і спільні критерії європейського партнерства».

Голова ВР також висловив переконання, що і Литва, і Польща докладуть зусиль на допомогу у створенні цієї асамблеї та поділяться своїм досвідом.

«Ми повинні творити і реалізовувати разом спільні ініціативи», - сказав Парубій, нагадавши про підписання листа спікерами шести країн про неприпустимість проекту «Північний потік-2», що продемонструвало спільний підхід і розуміння енергетичної небезпеки з боку РФ для тиску на Європу і поширення свого впливу.

Голова Верховної Ради також узяв участь у церемонії підняття державних прапорів Литовської Республіки, Республіки Польща та України на площі Незалежності у Вільнюсі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>