МВФ у співпраці з Україною зосередився на двох напрямах боротьби з корупцією

МВФ у співпраці з Україною зосередився на двох напрямах боротьби з корупцією

Укрінформ
Стратегія подолання корупції в Україні в рамках програми взаємодії з МВФ передбачає багатовекторний підхід, який включає прийняття та імплементацію низки законів.

Про це йдеться в оприлюдненому огляді МВФ щодо допомоги країнам у сфері врядування.

"З метою подолання проблеми корупції та надання підтримки владі (України – ред.) в антикорупційній боротьбі, Фонд реалізує багатовекторну стратегію", - зазначається у документі.

При цьому уточнюється, що МВФ у співпраці з Україною зосередився на двох основних напрямах боротьби з корупцією. По-перше, це запровадження законодавчих реформ, які дадуть змогу зміцнити антикорупційні правові рамки, розкрити інформацію про активи державних діячів, боротися з відмиванням коштів в Україні.

По-друге, така співпраця передбачає створення та роботу НАБУ – з активним залученням зусиль громадянського суспільства, а також офісу Антикорупційного прокурора; продовження зусиль щодо створення незалежного Антикорупційного суду та запровадження більш широких реформ урядування з метою зменшення впливу корупції.

Читайте також: МВФ готовий допомагати Україні "у забезпеченні успіху реформаторських зусиль"

Стосовно останнього пункту з реформами, у МВФ уточнили, що йдеться про цілий ряд конкретних кроків. Вони охоплюють, зокрема, спрощення та оптимізацію регулятивних механізмів; введення електронних закупівель; обмеження можливостей неналежного використання державних ресурсів; реформу системи оподаткування; запровадження системних змін в енергетичному та фінансовому секторах, в тому числі – щодо діяльності НБУ.

Водночас, як підкреслили в МВФ, українське керівництво проводить більш широку судову реформу, аби посилити незалежність, цілісність та ефективність судової системи. У цьому зв'язку вказується на запровадження в Україні нового законодавства щодо судової системи в 2016 році, яке "дозволило запустити судову реформу", починаючи з Верховного суду. "Ці реформи включать кроки, спрямовані на поліпшення роботи системи правосуддя (в тому числі дисциплінарний нагляд), а також прискорення розгляду справ щодо боргових зобов’язань", - наголошується у документі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-