Порошенко прокоментував призупинення Договору про дружбу з РФ

Порошенко прокоментував призупинення Договору про дружбу з РФ

Укрінформ
Президент Петро Порошенко наголошує, що юридичні підстави для призупинення окремих статей Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією («Великого договору») стали можливими через визнання російської агресії проти України як у національних, так і в міжнародних правових документах.

Про це він заявив під час спілкування з журналістами українських телеканалів.

«Треба бути абсолютно компетентним і професійним. Юридично країна повинна мати підстави, відповідно до 51 статті Статуту ООН, щодо призупинення цих статей і, в першу чергу це стосується, якщо країна є об’єктом агресії і зупиняє її в рамках забезпечення прав на національну оборону», - сказав Президент, зауваживши, що вже з’явилась позиція «окремих критиків, які кажуть: чому цього не робилося раніше?».

Він акцентував увагу на тому, що в 2014 - 2016 роках загальновизнаного терміну «російська агресія» в міжнародних документах не було: «Всі сором’язливо казали: друзі, це конфлікт на Сході України, громадянська війна чи щось інше». При цьому Президент наголосив, що «все воно йшло у форматі російської гібридної війни».

Читайте також: Президент - про санкції проти РФ: Коли санкції глобальні – вони є ефективні

Президент підкреслив, що лише у 2017-2018 роках в українське законодавство і в міжнародні документи, в першу чергу після прийняття Закону про реінтеграцію Донбасу, увійшов офіційний термін «російська агресія».

«У зв’язку з агресією Україна сьогодні має право призупинити і норму щодо стратегічного партнерства, і норму щодо військової співпраці, і норму щодо військово-технічно співпраці і багато інших норм, які на сьогодні не є в інтересах України. Але твердо залишаються норми про суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України, про міжнародно визнані кордони, які зафіксовані в цьому договорі», - акцентував Президент.

Глава держави повідомив, що найближчим часом запропонує Верховній Раді цей підхід та висловив переконання, що парламент підтримає його ініціативу. Так само як і пропозицію до уряду та Верховної Ради щодо виходу або припинення перебування України в статутних органах Співдружності Незалежних Держав (СНД) та відкликання українських представників з Мінська.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-