Порошенко обговорив з прем'єром Литви проблему

Порошенко обговорив з прем'єром Литви проблему "Північного потоку-2"

Укрінформ
Україна і Литва домовились активізувати роботу в питаннях забезпечення європейської енергетичної безпеки і підтвердили необхідність недопущення реалізації проекту «Північний потік-2».

Такої домовленості досягли у четвер під час зустрічі у Києві Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Литовської Республіки Саулюс Скверняліс, повідомляє прес-служба глави держави.

"Президент України Петро Порошенко провів зустріч з прем’єр-міністром Литовської Республіки Саулюсом Сквернялісом. Було підтверджено, зокрема, необхідність подальшої спільної роботи з актуальних питань європейської енергетичної безпеки, зокрема щодо недопущення реалізації проекту "Північний потік-2", - йдеться у повідомленні.

У цьому контексті, за інформацією прес-служби, було позитивно відзначено намір України офіційно приєднатися до роботи Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки, що розташований у Вільнюсі.

Порошенко висловив вдячність Литовській Республіці за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та особливо відзначив відвідання 11 квітня прем’єр-міністром Литви Донбасу.

Президент також відзначив важливу практичну допомогу, в тому числі військову, Литви у протидії агресії Росії, а також у питаннях європейської інтеграції України, зокрема у реалізації відповідних внутрішніх реформ.

Порошенко подякував литовській стороні за ініціативу щодо Європейського плану для України та підкреслив важливість забезпечення її підтримки країнами ЄС та Великої сімки.

Під час зустрічі були також обговорені перспективи розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, у тому числі можливості залучення в Україну нових литовських інвестицій.

Крім того, сторони обговорили перспективи посилення санкцій проти Росії.

Читайте також: Успіх України стане стимулом для післяпутінської Росії - екс-глава МЗС Литви

Як повідомлялося, наприкінці березня компанія Nord Stream-2, засновником і єдиним акціонером якої є російський "Газпром", отримала дозвіл на прокладку ділянки "Північного потоку-2" у водах виключної економічної зони Німеччини в Балтійському морі. Уряд Фінляндії також дозволив будівництво газопроводу у своїй виключній економічній зоні.

Компанія Nord Stream-2 має намір почати будівництво "Північного потоку-2" у 2018 році і завершити його до кінця 2019 року.

5 квітня 2018 року український парламент ухвалив постанову "Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва газопроводу Nord Stream-2 і монополії Російської Федерації на газових ринках світу".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-