Климпуш-Цинцадзе: економічної необхідності у

Климпуш-Цинцадзе: економічної необхідності у "Північному потоці-2" немає

1191
Укрінформ
Економічної необхідності будувати додаткові транзитні потужності з РФ до Європи немає. Є суто геополітична зацікавленість Росії.

Про це у четвер, 5 квітня, заявила в ефірі "5 каналу" віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми точно знаємо, що економічної необхідності будувати додаткові транзитні потужності з РФ до Європи просто немає. Через те, що транзитна система газопроводу України дає можливість утричі більше транзитувати газу, ніж 55 млрд кубічних метрів, які пропускатиме через себе "Північний потік-2", якщо його побудують. Тому економічної необхідності нема. Є суто геополітична зацікавленість Російської Федерації, ну а тут кожна країна ЄС має оцінити, хто ж партнер, і звідки цікавіше і надійніше буде отримувати газ. Скраплений газ з ЄС чи то газ з трубопроводів від країни, яка нині зацікавлена суто в руйнуванні світового порядку, як ми його знаємо після Другої Світової війни", – сказала політик.

Читайте також: Фінляндія теж дозволила будівництво газопроводу в обхід України

Климпуш-Цинцадзе також заявила, що потенційно "Північний потік-2" порушує баланс у ЄС: "По суті, він стимулює винятково збільшення залежності європейських країн від одного постачальника, від одного транзитера, який повністю матиме можливість маніпулювати подальшою політикою країн ЄС. І як на мене, рішення стосовно дозволів на проведення цього трубопроводу на своїй території, вони є короткозорими".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-