США закликали українську владу скасувати е-декларування для активістів

США закликали українську владу скасувати е-декларування для активістів

Укрінформ
Офіційний Вашингтон вважає вимогу щодо е-декларування для активістів та членів неурядових організацій тиском на громадянське суспільство, яке бореться за прозорість урядування в Україні.

У цьому зв'язку адміністрація США закликала українське керівництво скасувати цю вимогу для активістів, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Сполучені Штати рішуче закликають керівництво України скасувати законодавство, яке вимагає декларування для активів представників громадянського суспільства, а також міжнародних представників спостережних рад державних підприємств", - наголошується в заяві, оприлюдненій у п'ятницю Державним департаментом США.

Система декларування активів в Україні "повинна забезпечувати відповідальність державних службовців та не створювати непотрібних тягарів і тиску на громадянське суспільство", наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

Читайте також: Відтермінування декларацій для активістів: ОПОРА порахувала депутатів, які не голосували

Як підкреслюється в документі, це законодавство "спрямоване проти тих самих осіб, які прагнуть підвищити прозорість і підзвітність в Україні", на виконання обіцянок Євромайдану та прагнення українського народу до демократичної держави, яка керується верховенством прав.

"Ми закликаємо уряд України терміново скасувати вимоги декларування майна відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, й одночасно забезпечити тимчасову амністію для тих (активістів – ред.), хто не подасть декларацій до встановленого терміну", - зауважили в Державному департаменті США.

27 березня 2017 року Президент Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Євросоюз розкритикував українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

Порошенко згодом просив депутатів скасувати вимогу про зобов'язання громадських активістів подавати електронні декларації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-