Рада відкрилась — сьогодні розгляне арешт Савченко і “правки Лозового”

Рада відкрилась — сьогодні розгляне арешт Савченко і “правки Лозового”

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив ранкове пленарне засідання парламенту.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, у сесійній залі зареєструвались 340 нардепів.

Згідно з порядком денним, Верховна Рада в четвер, 22 березня, розгляне питання щодо надання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Воно стоїть четвертим у порядку денному ВР, опублікованому на сайті парламенту. Згідно з ним з цього питання на засіданні доповідатиме генеральний прокурор Юрій Луценко.

Крім того, депутати мають намір розглянути законопроект №8151 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення деяких положень» щодо призупинення дії так званих «правок Лозового».

У повторному другому читанні депутати планують розглянути низку законопроектів, зокрема урядовий «Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища)» (№4551).

Читайте також: Біля Верховної Ради посилили охорону

Одразу після цього депутати мають перейти до розгляду законопроекту №8151, що передбачає виключити із КПК положення, які набули чинності із 15 березня і значно ускладнили процедури застосування заходів забезпечення кримінального провадження, у тому числі проведення обшуку та обрання запобіжних заходів.

Депутати планують розглянути низку ратифікаційних законопроектів.

У порядку денному - президентські законопроекти про дипломатичну службу (№7322) та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги» (№6675).

Як повідомлялося, Регламентний комітет ВР переніс із середи на четвер розгляд питання щодо подань генпрокурора про надання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт народного депутата Надії Савченко.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 15 березня у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що Савченко особисто планувала теракт у ВР. Зокрема, за його словами, вона хотіла використовувати дві гранати для підриву урядової ложі, за допомогою мінометів обвалити купол ВР, а людей розстріляли б із автоматів. Того ж дня генпрокурор направив до парламенту подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Савченко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-