Гранати у сумці Савченко: комітет ВР хоче публічної заяви свідка - Тимчук

Гранати у сумці Савченко: комітет ВР хоче публічної заяви свідка - Тимчук

Укрінформ
Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони намагається отримати свідчення очевидця, якому народний депутат України Надія Савченко 15 березня демонструвала наявність бойових гранат у своїй сумці.

Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради розповів народний депутат із фракції "Народний фронт" Дмитро Тимчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли генеральний прокурор України Юрій Луценко вчора озвучив інформацію про те, що Надія Савченко планувала теракт у залі засідань Верховної Ради, враження було двояким, тобто виключати такого сценарію не можна, але з іншого боку - описане виглядало трохи дивним, щонайменше. Але після того, як буквально за пару годин пані Савченко намагалась, а точніше, навіть пронесла зброю у Верховну Раду, то це спрацювало на підтвердження слів генерального прокурора... Крім нагородного пістолета, на зберігання та носіння якого в пані Савченко є дозвіл, в сумці, наскільки я знаю, бо спілкувався з очевидцями, яким вона демонструвала це, були й гранати. Це не народний депутат, якому вона це демонструвала перед входом у ВР. На рівні комітету ми зараз намагаємось домогтися того, щоб ця людина надала свідчення та публічно оголосила про те, що саме бачила", - пояснив Тимчук.

Водночас народний депутат зауважує, що навряд чи можна буде довести у суді незаконне зберігання бойових гранат Надією Савченко, адже, "користуючись депутатською недоторканністю, вона не давала нікому згоди оглядати ці речі, а для того, щоб довести, що в неї були насправді гранати, треба було провести експертизу".

Читайте також: Геращенко каже, що скандал із Савченко ускладнив звільнення заручників

Тимчук уточнив, що 15 березня Савченко справді попросили вийти із зали засідань парламенту.

"До неї підійшли, поспілкувалися, пояснили, що їй варто залишити приміщення сесійної зали, зважаючи на те, який у неї вантаж. Це були представники "Народного фронту", - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко, яка, за його словами, планувала теракт у будівлі парламенту.

Згодом з'явилась інформація про те, що у своїй сумці Савченко переносила три бойові гранати.

16 березня до Комітету ВР з питань регламенту та організації роботи Ради надійшло подання ГПУ щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко.

Перший заступник голови комітету Володимир Арешонков зазначив, що наступне засідання комітету заплановане на середу, 21 березня, і на ньому, можливо, буде розглядатися таке подання ГПУ. При цьому він спрогнозував, що парламент у сесійній залі зможе розглянути відповідне подання ГПУ у наступний четвер, 22 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-