Рада розгляне призначення омбудсмена та голови НБУ

Рада розгляне призначення омбудсмена та голови НБУ

Укрінформ
Верховна Рада розгляне у четвер призначення членів Рахункової палати, Уповноваженого ВР з прав людини, звільнення Валерії Гонтаревої та призначення замість неї нового голови НБУ.

Про це йдеться у порядку денному Ради, оприлюдненому на сайті парламенту.  

Спочатку депутати завершать розгляд у повторному другому читанні законопроекту №4670 « Про Дисциплінарний статут Національної поліції України». 

Далі на порядку денному питання надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Євгена Бакуліна (фракція «Опозиційний блок»). Наступним питанням депутати планують повернутися до ухвалення порядку денного сесії. 

Кадрові питання включені четвертим питанням. При цьому у порядку окремо не зазначається звіт голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої.

Після кадрів депутати планують розглянути законопроект №7547 щодо внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, які скасують положення кодексу, що набувають чинності 15 березня, так звані «правки Лозового».

Окрім того Рада планує розглянути ще урядовий законопроект #7180 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками», президентський законопроект №7322 «Про дипломатичну службу» у другому читанні,  урядовий №4591 про Установу бізнес-омбудсмена.

Як повідомлялося, у середу голова Верховної Ради Андрій Парубій називав високими шанси прийняття кадрових рішень у четвер.

За результатами проведених заходів повторного конкурсу щодо призначення нового складу Рахункової палати Комітет з питань бюджету рекомендував на посади членів Рахункової палати 23 кандидата, зокрема народних депутатів Валерія Пацкана (фракція БПП) та Руслана Лук’янчука (фракція “Народний фронт”).

На посаду Омбудсмена претендують народні депутати Людмила Денісова (НФ), Сергій Алєксєєв (БПП) та адвокат Андрій Мамалига (“Радикальна партія Олега Ляшка”).

Читайте також: ГПУ готує подання на ще двох депутатів

28 квітня 2017 року завершилась 5-річна каденції перебування Валерії Лутковської на посаді Уповноваженого ВР із прав людини.

Валерія Гонтарева 10 травня 2017 року подала заяву про відставку з посади голови НБУ. Відтоді вона перебуває у відпустці. До призначення нового очільника НБУ керує регулятором перший заступник голови Яків Смолій. 

18 січня Президент Петро Порошенко вніс до парламенту кандидатуру Смолія на посаду голови НБУ. Одночасно була зареєстрована постанова про звільнення Гонтаревої.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-