Клімкін – про покарання Росії: отруєння Скрипаля має

Клімкін – про покарання Росії: отруєння Скрипаля має "розбудити Захід"

Заява
2132
Укрінформ
Захід зобов’язаний відреагувати на отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля у Британії в такий спосіб, щоб РФ відчула наслідки своїх дій.

Зокрема, мова йде про позбавлення Росії права на проведення Чемпіонату світу з футболу, який має відбутися влітку 2018 року. Про йдеться у заяві міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, опублікованій на сайті МЗС.

"Схоже, що це справді той тривожний дзвінок (отруєння колишнього російського шпигуна та його дочки у Великій Британії - ред.), який мав би розбудити Захід, принаймні я на це дуже сподіваюся. Тепер Захід зобов’язаний відреагувати в такий спосіб, який би змусив Росію відчути наслідки своїх дій. Однією з перших цілей повинен стати Чемпіонат світу з футболу, який має відбутися наступного літа. Росія не заслуговує на те, щоб приймати у себе такий престижний турнір. В ідеалі я хотів би, щоб Росію позбавили права проведення цього заходу", - заявив Клімкін.

Водночас, якщо ж це неможливо зробити за браком часу, міністр закликав усі нації та свободолюбивих людей, які цінують правила та порядок, бойкотувати цей чемпіонат: "Проведення його в Росії не об’єднає народи світу, а лише збагатить Росію і дасть їй у руки потужний пропагандистський інструмент, якого вона просто не заслуговує".

Клімкін вказав на те, що останні події, пов’язані з отруєнням колишнього російського шпигуна у Британії, викликають велику тривогу. "Зважаючи на дані британських спецслужб та беручи до уваги те, що  відповідь російської сторони є лицемірною й не викликає довіри, ми готові підтримати думку прем'єр-міністра Великої Британії, що це, найімовірніше, справа рук Кремля", - йдеться у заяві.

За словами міністра, цей випадок свідчить про значну ескалацію російської агресії проти однієї з провідних демократій Заходу та близького союзника України.

"Уряд України уважно стежить за ситуацією, ми обговорюємо її з вищими урядовцями Великої Британії. Відповідно я запевнив британських друзів у нашій повній підтримці і готовності приєднатися до них у забезпеченні найрішучішої реакції світової спільноти, відданої нормам міжнародного права. Кремль не поважає міжнародних кордонів та права, немає таких меж, які б він не переступив, якщо вважає, що це зійде йому з рук", - заявив Клімкін.

Він підкреслив, що в Україні розуміють це краще за багатьох інших: "Минуло вже понад чотири роки, відколи Росія незаконно окупувала Кримський півострів. А невдовзі після спроби анексії Криму вона вторглася на Донбас у Східній Україні, де підтримка Росією її ставлеників коштувала життя понад 10 тисяч українців, 25 тисяч осіб було поранено, а 1,8 мільйона людей змушені були залишити свої оселі".

Читайте також: Отруєння Скрипаля: Мей закликає об'єднати зусилля в ООН для відповіді Росії

"Вільний світ повинен зайняти дуже тверду позицію й діяти в дуже рішучий спосіб, аби Росія зрозуміла, що ніхто більше не буде терпіти ті кримінально-терористичні методи, якими вона користується. Зробити це необхідно зараз, поки не стало пізно", - наголошується у заяві.

Як відомо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поряд з одним з міських торгових центрів від невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали двоє людей. Згодом з'ясувалося, що це були екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його дочка Юлія. Потерпілі перебувають у критичному стані.

Скрипаль отримав у Великій Британії притулок після обміну розвідниками між США і РФ у 2010 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-