Критика українського закону про освіту «непропорційно роздмухана» – Єврокомісія

Критика українського закону про освіту «непропорційно роздмухана» – Єврокомісія

Укрінформ
Український закон про освіту мав на меті покінчити з «радянським» минулим української освітньої системи, але наштовхнувся на дещо непропорційну реакцію.

Про це заявила заступник гендиректора Єврокомісії із політики сусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матренова 10 березня на Брюссельському форумі в дискусії на тему «Відродження процесу євроатлантичної інтеграції», передає "Радіо Свобода".

«Проблема мовних меншин була тільки незначною часткою значно ширшої, засадничої реформи системи освіти українських дітей. Гадаю, це було одним із тих питань, яке дещо непропорційно роздмухане, адже є рекомендація Венеційської комісії, де йдеться саме про захист мов меншин», – заявила Катаріна Матренова.

Як повідомлялося, новий український закон про освіту  набув чинності 28 вересня 2017 року. Його норма щодо державної мови освіти викликала критику в деяких колах в Україні і за кордоном, зокрема Угорщині.

Читайте також: Президент: Не можна дозволити "п'ятій колоні" спекулювати на мовному питанні

Перехідні положення закону передбачають поступове збільшення кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини.

Київ ці звинувачення відкидає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-