Берлін обурений відмовою

Берлін обурений відмовою "Газпрому" постачати газ Україні

Укрінформ
Рішення Газпрому розірвати контракт з Нафтогазом та припинити постачання газу викликали стурбованість і роздратування у Німеччині та Європі.

Про це заявив у понеділок на брифінгу офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

"Федеральний уряд сприйняв із занепокоєнням повідомлення про те, що Газпром має намір розірвати свої договори із українським Нафтогазом, ще більшу стурбованість викликає те, що постачання газу в Україну не здійснюється", - сказав Зайберт.

При цьому він нагадав, що є два рішення Стокгольмського суду щодо спору між двома енергокомпаніями - від кінця грудня і кінця лютого. У Берліні переконані, що зараз обидві компанії мають виконувати ці рішення, у яких прописані права та зобов'язання сторін.

"Якщо Газпром тепер хоче передчасно оголосити про розрив контрактів, це викликає роздратування не лише тут, у Німеччині, але і в інших країнах ЄС, і в Єврокомісії", - підкреслив Зайберт. За його словами, в інтересах ЄС, а також Росії та України, щоб вони виступали надійними партнерами у питанні забезпечення Європи газом, щоб було гарантовано безперервність і безпеку.

Представник Меркель привітав як позитив те, що єврокомісар Марош Шевчович зараз намагається вирішити цей конфлікт, маючи контакт із обома країнами. У "тісному контакті" з усіма сторонами переговорів перебуває і федеральний уряд і підтримує всі кроки, які зможуть привести до врегулювання, запевнив його представник.

Втім, зв'язку між ситуацією, що склалася і проектом "Північний потік 2" уряд ФРН не бачить, продовжуючи наполягати, що це суто економічний проект. Вирішальним тут є, щоб були дотримані всі правові та національні законодавства - європейські, міжнародні і, звичайно, окремих країн, заявив Зайберт.

Одночасно представник канцлера нагадав, що Берлін завжди був переконаний, що і німецьким, і європейським інтересам відповідає те, щоб Україна продовжувала надалі відгравати роль країни-транзитера для російського газу до Європи.

Читайте також: Газпром сам виставив рахунки, гроші за якими відмовився брати – Нафтогаз

Як повідомляв Укрінформ, 28 лютого Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації Газпромом за поставлені у недостатній кількості обсяги для транзиту і зобов'язав російського монополіста виплатити 4,63 млрд дол. За даними Нафтогазу, це рішення означає, що Газпром повинен сплатити Україні близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений у 2014 і 2015 роках.

Водночас Газпром після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив, що ініціює розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

У лютому Нафтогаз здійснив передоплату Газпрому, чекаючи початку постачання газу з 1 березня. Однак російська компанія повернула кошти у повному обсязі і відмовилася постачати газ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-