Порошенко пропонує РНБО продовжити санкції проти російських банків

Порошенко пропонує РНБО продовжити санкції проти російських банків

807
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко пропонує Раді національної безпеки і оборони продовжити санкції стосовно російських банків.

Про це він заявив на засіданні РНБО у четвер, 1 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні за пропозицією Національного банку я вніс до порядку денного питання щодо продовження санкцій проти російських банків. Я не бачу зараз тут жодних проблем, бо наш підхід виявився правильним і ефективним - не зачіпаються інтереси вкладників, інтереси клієнтів, але політика держави є абсолютно правильною, тим більше, що і наші  іноземні партнери застосували санкції проти банків з державним російським капіталом", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що російські банки наразі  згортають свій бізнес в Україні і паралельно ведуть пошук покупців, тому їхній вихід з українського ринку є лише питанням часу. 

За його словами, це є прямим ефектом від минулорічного рішення РНБО  про санкції щодо російських банків, запроваджених на пропозицію Нацбанку України. Зокрема, російським банкам було заборонено здійснювати будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур. Ці обмеження стосувалися надання міжбанківських кредитів, придбання цінних паперів, розміщення коштів на коррахунках, виплати дивідендів, розподілу прибутку та капіталу.

Читайте також: Парубій каже, що розгляд законопроекту про нацбезпеку – питання кількох днів

Порошенко поінформував, що за три останніх роки частка банків з державним російським капіталом  в чистих активах банківської системи України зменшилася практично вдвічі - з 10,6% до 5,6 %; що протягом 2017 року чисті активи українських банків з державним російським капіталом скоротилися на третину, а  обсяг розміщених в них коштів фізичних і юридичних осіб зменшився на 28  і 34 % відповідно. 

"Ці сухі цифри є, на мою думку, дуже аргументованою відповіддю на соковиту брехню, яка повсюдно ллється про нібито якесь домінування установ з російським капіталом в банківській системі України під тим чи іншим прикриттям", - наголосив Порошенко. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-